Mad Max: A harag útja

(Mad Max: Fury Road)

rbernadett  2015. 06. 15. 23:46

Nem feltétlenül vagyok egy nagy Mad Max rajongó, tulajdonképpen az eredetiből is csak Mel Gibsonra emlékszem...meg Tina Turnerre a harmadik részből. Lehet, hogy elfogult vagyok, de úgy gondolom, hogy ezt a filmet Charlize Theron vitte a vállán, legalábbis mindenkit lejátszott a színről. A film inkább látvány mint mondanivaló és egy kicsit néha túlzás is. Egynek jó volt, mert lekötött, de többször nem hiszem, hogy megnéztem.

johnny87  2016. 04. 23. 00:43

Ez a film olyan mintha egy rock klippet néznék 2 órán keresztűl.Ilyen roncsderbis zúzós filmet amibe valódi kocsikat darálnak be még nem láttam.De azért persze nagyon beteg egy világba játszódik.A szinészek is jók bár nem sokat szerepelnek.Ezt a filmet mindenkinek látnia kell.Kell ennyi őrület a nézőnek.

hsanya182  2015. 07. 01. 10:28

Nem gondoltam volna hogy ennyire jól megcsinálták ezt a filmet! :) Kiemelkedik a BARBÁR hagulatával és a gyönyörű látványvilágával. Érdemes megnézni, igazi moziba nézős, izgalmas film...

dulkap  2015. 06. 01. 20:22

Jó film volt, de azért annyira nem zseniális szerintem amennyire olvastam róla a kritikákban és a véleményekben. Kiemelkedik a mai akciófilm mezőnyből. Látványos akció jelenetek, amit nem tesznek tönkre a gyors vágásokkal és remek hangulatú képi világ. Azonban az 5 csillagos értékeléshez kéne nekem valami plusz is a filmbe, mert a történet az semmilyen. Tudom, nem is az a lényeg egy akciófilmben és egyik Mad Max film sem erről volt híres, de azért ennél kicsit többet is tartalmazhatott volna a forgatókönyv. Egy mondatban le lehetne írni a filmben történteket, de az spoileres lenne.
Viszont tényleg egy kiváló akciófilm, amit muszáj megnézni a műfaj szerelmeseinek, de az év filmje-címtől már most messze van.

hell.l  2016. 05. 10. 11:10

A film látványvilága nagyon lenyűgöző. A színek, a film zenéje teljesen magával ragadja az embert, ebbe a posztapokaliptikus világba, ahol a víz legfontosabb kincs. Nagyon jó a hangulata, pörgős, akciódús film lett.

Sean Penn
Sean Penn
Jason Momoa
Smoking Barrels: Mad Max - A harag útja
A Mad Max valószínűleg nem fog új időszámítást nyitni, talán megismételhetetlen klasszikussá sem válik (erről akár saját folytatásai is tehetnek már), viszont a blockbusternek egy olyan mítikus eszményét valósítja meg, amelytől az utóbbi időben mintha egyre messzebb kerültünk volna.
Revizor: MINDEN, MI FÉNYES ÉS KRÓM
George Miller, aki már az akciófilmek megszületése előtt is tökös akciófilmeket forgatott, elkészítette a műfaj új etalonját. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA.
Filmtekercs: Láttatok már kétórás autós üldözést?
A Halálos iramban már csupán egy gyermekded fogócska, Liam Neeson már csak egy vergődő öregember, Luc Besson francia istállója pedig zárhatja kapuit. A Mad Max – A harag útja lekörözi a kortárs nyugati akciófilmeket. Kétszer!

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-os értékelést kapott 355 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának első helyén áll.

Tom Hardy és Charlize Theron verekedős jeleneténél Theron egyszer úgy lekönyökölte a társát, hogy Hardynak eltört az orra.