Mad Max (1979)

Mad Max

Sabnock Sanatory   2020. 07. 13.

Gibson ezzel az apokaliptikus akcióthrillerrel indította be a karrierjét. Szürrealisztikus képek, a rideg valóság fura ábrázolása, modernkori westernfilm újkori harcosokkal, gépparipákon száguldva. Brutális, letaglózó film. A modernkori véres valóság ábrázolása.

Artemisia   2018. 01. 11.

A film megítélésénél feltétlenül figyelembe kell venni a korát is. Ennek megfelelően nem elsőosztályú a képminőség, nem modernek a díszletek, a cselekményvezetés is más volt akkoriban, alapvetően más volt a filmek struktúrája, így ha eltekintünk ezek... több»

ArpiHajdu és Réci   2016. 07. 15.

A film, amely elindított egy legendát. A Mad Max megalapozott egy egész zsánert, ezt az posztapokaliptikus víziót azóta sokan sokféleképpen utánozták, felhasználták, de számomra ez az alap. Annak ellenére, hogy aprópénzből lett elkészítve a kornak me... több»

Yosihiro   2016. 05. 22.

Valjuk meg őszintén ez lehet kultuszfilm de lehet egy rosszulsikerült alkotás is . Kinek mi a nézőpontja. Összeségéebn a történet nehezen emészthető néha az ember elkapja fonalat néha elszáll. Talán az akciók teszik érdekessé de nekm mel G miatt értékes fil de csak a 3 csillagot kapta meg ezért ! :)

TribeBubu   2015. 10. 08.

Sokaktól hallottam, hogy szenny- vagy B-film, de nálam óriási kedvenc. Semmi túlbonyolított sztori, egy egyszerű bosszútörténet kocsikkal, motorokkal, látványos üldözésekkel, szenzációs kaszkadőrökkel és kiváló színészekkel. Kell még valami egy akciófilmhez?

Deku   2017. 10. 14.

Szerintem ez a film nem a lehető legjobb választás egy könnyed kikapcsolódásra. Sajnos nem tudott olyan hatást elérni mint vártam de ez van. Én valamivel ütemesebb gyorsabb filmre számítottam volna.

erahurka   2018. 08. 21.

Iszonyú erős akció-thriller. Ömlik belőle a régi idők mozija, zseniálisan összerakott, nem túl eseménydús történettel. Sajnos hajlamos kissé leülni, ez pedig lehet, hogy sokak kedvét elveszi, pedig nagyon király film!

A nagy üldözési jelenet során az egyik motorost fejbe találja egy repülő motorkerékpár. A szóbeszéd ellenére a színész nem halt bele sérüléseibe, sőt igazság szerint amint leálltak a kamerák, felállt és elsétált.

(Zsolt Zsolt)

A film összesen 100 milliós bevételt termelt, ami rendkívüli az alacsony költségvetéséhez képest.

(phanzetomox)

Abban a jelenetben, amelyben a motoros banda benzint lop a tankerből, nem használtak semmilyen biztonsági hevedereket. A jelenetet teljes egészében élesben vették fel.

(ps)

A nagy üldözési jelenet során az egyik motorost fejbe találja egy repülő motorkerékpár. A szóbeszéd ellenére a színész nem halt bele a sérüléseibe, sőt, igazság szerint amint leálltak a kamerák, felállt és elsétált.

(ps)

A forgatáson valutaként sört használtak, főleg, ha szívességet kellett kérniük, például egy traktorvezetőtől.

(ps)

Mára már kultikusnak számít a Mad Max, de kevesen tudják, hogy bő 20 évig a legtöbb hasznot hozó legkisebb költségvetésű film Guinness rekordját is tartotta George Miller rendezői debütálása. De még kevesebben tudják, mi „Mad” Max családneve. több»