Mad Max

Mad Max

2024.02.07 Schumy1

Elég későn volt alkalmam megnézni a filmet, de egyből magával ragadott a történet, a képi világ, a kicsit állatsága, s onnantól etalonná vált. 100 milliószor láttam már, s nem tudom megunni. Remek színészi játék, remek forgatókönyv. Számomra Mel Gibson legjobb filmje.

2018.01.11 Artemisia

A film megítélésénél feltétlenül figyelembe kell venni a korát is. Ennek megfelelően nem elsőosztályú a képminőség, nem modernek a díszletek, a cselekményvezetés is más volt akkoriban, alapvetően más volt a filmek struktúrája, így ha eltekintünk ezek... Több

2016.05.22 Yosihiro

Valjuk meg őszintén ez lehet kultuszfilm de lehet egy rosszulsikerült alkotás is . Kinek mi a nézőpontja. Összeségéebn a történet nehezen emészthető néha az ember elkapja fonalat néha elszáll. Talán az akciók teszik érdekessé de nekm mel G miatt értékes fil de csak a 3 csillagot kapta meg ezért ! :)

Gibson ezzel az apokaliptikus akcióthrillerrel indította be a karrierjét. Szürrealisztikus képek, a rideg valóság fura ábrázolása, modernkori westernfilm újkori harcosokkal, gépparipákon száguldva. Brutális, letaglózó film. A modernkori véres valóság ábrázolása.

2015.10.08 TribeBubu

Sokaktól hallottam, hogy szenny- vagy B-film, de nálam óriási kedvenc. Semmi túlbonyolított sztori, egy egyszerű bosszútörténet kocsikkal, motorokkal, látványos üldözésekkel, szenzációs kaszkadőrökkel és kiváló színészekkel. Kell még valami egy akciófilmhez?

2022.06.27 BRANTON

Max tortúrája

George Miller 1979-es klasszikusát, mindig tágra nyílt szemekkel bámulom. Érezni a mocskot, amelyet Miller létrehoz ebben a műben. Kapunk egy fiatal Mel Gibsont. Gibson pedig egy olyan szerepet kap, amire bátran mondhatjuk azt, hogy elindította a kar... Teljes kritika

2016.07.15 ArpiHajdu és Réci

A film, amely elindított egy legendát. A Mad Max megalapozott egy egész zsánert, ezt az posztapokaliptikus víziót azóta sokan sokféleképpen utánozták, felhasználták, de számomra ez az alap. Annak ellenére, hogy aprópénzből lett elkészítve a kornak me... Több

2023.09.03 Gamehun638

Egy kifejezetten korrekt alkotás. Jó szeperlőválasztással. Maga a hangulata kiváló. Érdekes látni az akkori dolgokat. A legtöbb dolog a mai filmekbe bele se férhetne az idióta felfogások miatt.

2017.10.14 Deku

Szerintem ez a film nem a lehető legjobb választás egy könnyed kikapcsolódásra. Sajnos nem tudott olyan hatást elérni mint vártam de ez van. Én valamivel ütemesebb gyorsabb filmre számítottam volna.

2015.10.31 dubzsu

Óckodtam a filmtől, de nem csalódtam benne. Valódi, értékes kultuszfilm, rátermett színészekkel és ma is élvezhető, hiteles ábrázolással. Imádtam elejétől a végéig.

2018.08.21 erahurka

Iszonyú erős akció-thriller. Ömlik belőle a régi idők mozija, zseniálisan összerakott, nem túl eseménydús történettel. Sajnos hajlamos kissé leülni, ez pedig lehet, hogy sokak kedvét elveszi, pedig nagyon király film!

2024.01.03 hátadlegyenelöl

A film első fele kuka szerintem, abszolút nem értettem, inkább csak tölteléknek éreztem. A második fele már nagyon élvezhető, és tényleg egy jó alkotás lenne, ha...

2015.07.25 ZiggityZag

Én a Mad Max folytatását jobban szeretem, mint az első részt, de azért ez sem rossz, főleg ahhoz képest, hogy miből kellet a srácoknak dolgozni. Biztos, hogy nem gondolták, hogy egy igazi kultuszfilmmé fogja magát kinőni ez az alkotás. Nem véletlen, hogy ez Gibson egyik leghíresebb alakítása.

2015.01.11 ovejuna

Kifejezetten izgalmas, jól sikerólt film. Az akciójelenetek nem akarnak túl látványosak lenni, a rendező inkább a valósághű ábrázolást választja. Nyilván nem hibátlan a film, egyszer-egyszer már majdnem unalmas is, de csak azért, hogy aztán újult erővel tudjanak a lóerők közé csapni.