Más világ

The Others
hszpp
Fionnula Flanagan
James Bentley

Grace (Nicole Kidman) férje nem tért vissza a második világháborúból, így a nő egyedül él két gyermekével, akik különös betegségben szenvednek – nem érheti őket közvetlen napfény. Az ódon házban szigorú szabályok uralkodnak: mindenhol félhomálynak kell lennie, és nem szabad kinyitni úgy egy… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Spanyolország, Olaszország
Premier (HU): 2002.03.14.

2022.03.01 JRD

Ez tényleg egy más világ...

Kidmantől megszokhattunk, hogy az átlagost és a kiemelkedőt egyformán el tudja játszani. A szokványosnak induló történetben a gyermekeit egyedül nevelő anya mindennapos terhei szinte észrevétlenül törnek felszínre, mígnem eljutunk a végkifejletig. Az egész házon van valamilyen baljós hangulat, melyet a fura jelenségek még inkább baljóslatúvá tesznek. De csak a végén derül ki, hogy igazából ki kicsoda és hogy valójában mi is történik. Dráma, szenvedés, félelmek, kilátástalanság... mind-mind elvezetnek a tragikus felismerésig. Mivel nem egy kommersz álomgyárfilm, így ne számíts nagy látványvilágra. Ebben a filmben az emberi reakciók adják a film sava-borsát. Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2017.02.02 hszpp

Nagyon meglepődtem a film végén,mert abszolút nem erre számítottam. hatalmas csavarral,feltette az I-re a pontot. Nagyon tetszett,maga a téma is,folyamatosan épülő letargikus hangulat,és a borzongós ház,illetve kor,és idő...egységében az egész megadt... Több

2019.02.16 Puncs

Nem szeretem a szellemfilmeket, de ez minőségi darab. Egy csepp vér sem folyik, senki nem hal benne erőszakos halált és mégis félelmetes. Nem egyszer meg voltam ijedve rendesen. Nicole Kidman pazarul játszik, de a többiek is jók, a gyerekek is. A zen... Több

2015.09.08 rbernadett

Nem értem, hogy ez a film hogy lehet 12 karikás. Azért, mert nem folyik benne vér?! Az tuti, hogy ha én 12 évesen néztem volna meg, a mai napig rémálmokkal küzdenék. Azt hiszem ezzel el is mondtam a véleményemet.

2017.07.24 Deku

Szerintem nagyszerű film lett, igazán hátborzongató és hiteles lett. Nicole Kidman rohadt jól játszotta szerepét. Aggódtam érte mert ez a kategória sok csalódást tud okozni.

A film irodalmi előzménye - ha nem is minden vonatkozásában - Henry James (1843-1916) "A csavar fordul egyet" ("The turn of the screw") (1898) című kisregénye. Sok műfajban feldolgozták, filmes adaptációk, képregény, rádiójáték, stb. A magyar rádiójáték-változat két főszereplője Básti Juli és Törőcsik Mari. Szerző: Berto49

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

A film egyik producere Tom Cruise volt. A Más világ volt Nicole Kidman és a színész utolsó közös munkája nagy nyilvánosságot kapott válásuk előtt. Szerző: SódóGA

A késő 19. században az emberek valóban lefotóztatták halottaikat: némelyeket úgy állítottak be, mintha aludnának, másokat székre ültettet és kedvenc tárgyaikat helyezték melléjük. Az elhunyt gyermekeket legtöbbször kedvenc játékuk társaságában örökítették meg.Szerző: SódóGA