Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Más világ (2001)

The Others

Fionnula Flanagan
James Bentley

stevepisti   2021. 09. 18.

Végig bizonytalanságban tudja tartani a nézőt, vajon miféle természetfelettivel van dolga a családnak. Aztán mindenre fény derül, de tényleg csak a legvégén. Csak ajánlani tudom, engem végig lekötött.

rbernadett   2015. 09. 08.

Nem értem, hogy ez a film hogy lehet 12 karikás. Azért, mert nem folyik benne vér?! Az tuti, hogy ha én 12 évesen néztem volna meg, a mai napig rémálmokkal küzdenék. Azt hiszem ezzel el is mondtam a véleményemet.

hszpp   2017. 02. 02.

Nagyon meglepődtem a film végén,mert abszolút nem erre számítottam. hatalmas csavarral,feltette az I-re a pontot. Nagyon tetszett,maga a téma is,folyamatosan épülő letargikus hangulat,és a borzongós ház,illetve kor,és idő...egységében az egész megadt... több»

dailyfilmsan   2018. 10. 27.

Csavar csavar hátán. Thrillernek kiváló feszített tempóban halad a film előre. A szereplők nagyon jók, egészen a végéig nem lehet sejteni a kimenetelt. Nem szeretnék többet mondani nehogy spoiler-ezzek. Nézd meg mert nagyon jó!

Puncs   2019. 02. 16.

Nem szeretem a szellemfilmeket, de ez minőségi darab. Egy csepp vér sem folyik, senki nem hal benne erőszakos halált és mégis félelmetes. Nem egyszer meg voltam ijedve rendesen. Nicole Kidman pazarul játszik, de a többiek is jók, a gyerekek is. A zen... több»

Deku   2017. 07. 24.

Szerintem nagyszerű film lett, igazán hátborzongató és hiteles lett. Nicole Kidman rohadt jól játszotta szerepét. Aggódtam érte mert ez a kategória sok csalódást tud okozni.

Szilonka   2017. 10. 16.

Nagyon lassan építkező film, de valahogy lehet érezni végig a feszültséget. Nicole Kidman remekül hozta a karaktert sokat tett a filmhez. A története izgalmas és hatásos.

A film irodalmi előzménye - ha nem is minden vonatkozásában - Henry James (1843-1916) "A csavar fordul egyet" ("The turn of the screw") (1898) című kisregénye. Sok műfajban feldolgozták, filmes adaptációk, képregény, rádiójáték, stb. A magyar rádiójáték-változat két főszereplője Básti Juli és Törőcsik Mari.

(Berto49)

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

A film egyik producere Tom Cruise volt. A Más világ volt Nicole Kidman és a színész utolsó közös munkája nagy nyilvánosságot kapott válásuk előtt.

(SódóGA)

A késő 19. században az emberek valóban lefotóztatták halottaikat: némelyeket úgy állítottak be, mintha aludnának, másokat székre ültettet és kedvenc tárgyaikat helyezték melléjük. Az elhunyt gyermekeket legtöbbször kedvenc játékuk társaságában örökítették meg.

(SódóGA)

A Más világ olyan film, amely megkapta a legjobb film díját a Goya-díjátadón (a spanyol nemzeti filmdíj) annak ellenére, hogy egy szó sem hangzik el benne spanyolul.