Mátrix: Feltámadások

The Matrix Resurrections

2021.12.22 Peter Santha

Nyomokban Mátrixot is tartalmaz...

Az utóbbi időben szokássá vált a nagy klasszikusok módszeres kivéreztetése haszonszerzés céljából, ennek a trendnek esett áldozatul most a Mátrix is. Ez a Mátrix nem az a Mátrix. Úgy próbál epikus lenni, hogy közben helyenként lealacsonyodik egy romkom szintjére, folyamatosan önmagát ismétli, de sem vizuálisan, sem történetben nem tud újat mutatni. Az a pár újítás, amit mégis behoz, egyáltalán nem illeszkedik a korábbi Mátrix-filmek világába. Furcsa hibrid lett a végeredmény, megfűszerezve egy erős feminista vonallal, amivel semmi baj nem lenne, ha lenne mögötte valós koncepció... de nincs. Aki a méltó folytatást keresi, az csalódni fog, aki a forradalmi vizuális effektekre van rákattanva, annál nem fogja megütni a mércét, akinek viszont van szabad 2,5 órája, és nem tudja jobban eltölteni, az megpróbálkozhat vele.

2021.12.29 Lóri Ádámcsik

Többet vártunk, Lana!

Az igazi fanok tutira veszem, hogy szét fogják cincálni a rendezőt. Sokkal-sokkal magasabbra kellett volna tenni azt a bizonyos lécet. Se a sztori, se a látványvilág, se a mellékszereplők nem fogtak meg. Kár érte... 1x nézhető.

2022.09.23 Zsuzsanna395645

Bár ne néztem volna meg

Szentül hiszem, hogy egy film akkor lesz jó és sikeres, ha van egy jó történet, egy jó forgatókönyv, jó rendezői munka és jó színészek. Az elmúlt 30 év távlatából is kitűnnek azok a filmek, amiket bármikor meg tud az ember nézni,mert annyira jó. Az Alien filmek, Predator, Die Hardok, Jurrassic Park, Avatar, Matrix. Ahogy haladok a korral, egyre inkább azt látom, hogy a filmkészítők butítják és degradálják le a mai generációt is. Ezért nem ért meg egy komplexebb könyvet pl. a nevelt fiam, mert ilyen vackokat ,meg Marvel univerzumot hoznak csak ki a mozik. Minden, ami az első Mátrix filmet kultusszá tette, abból itt nem maradt semmi. És hogy mi volt az? Jó sztori, jó forgatókönyv, kiváló színészek, kiváló rendezés és ötlet Azon gondolkodtam a moziban 30 perc után, hogy felállok és kimegyek. Érdektelen, unalmas, bárgyú cgi. Hol van az a Keanu Reeves, akit keresek? Hol van a sztori? Mi ez a bárgyú vacak? A másik, hogy nyilván aki 22 éve megnézte ezt a filmet és rajongója lett, az a generáció a célközönség is,nem a 17 éves korosztály. Mi pedig dörzsölt, okos generáció vagyunk, minket ilyen romkommal nem lehet megvenni újra.

2022.01.05 SzupiMester Nézhetetlen

Soha többet

Én nagy Mátrix-rajongó vagyok, de ez a rész... hogy is mondjam, számomra nézhetetlen volt. Egy ázsiai rendezésű Godzilla is izgalmasabb.

2021.12.28 Szilárd-Leo

Nem a mi világunk

Sziasztok! A várva várt film egy bukás számomra. A filmet újraformázták, és egy negyedosztályú filmet csináltak belőle. Sajna az egész film nagyon nem a mi világunk, a valóságtól túlságosan eltolták. Macska-egér harc. De végül is egy mese, a rossz elbukik, a jó győzedelmeskedik.

2021.12.26 acura steve

Hogy ez mekkora hülyeség! Jól indult, aztán sok lett nekem a rizsa, bonyolult, értelmetlen katyvasz. Némelyik öltözet meg nevetséges.

2022.01.29 Clay44

Fiatal voltam még, amikor apa megmutatta a Mátrixokat. Sokat nem is fogtam fel belőle, most, hogy jött a negyedik, gondoltuk, megnézzük akkor őket újra. Hát ez az első 3 közelében sincsen. Nem azt mondom, hogy rossz, mert nem rossz, de nem is jó. Ped... Több

2021.12.23 Moze

Minden rendben

20 évvel későbbi folytatást nem könnyű csinálni úgy, hogy visszahozza a régi hangulatot, és újat is teremtsen. De a Mátrix 4-nek sikerült. Az új korosztálynak is szóló, a nosztalgiázóknak is kielégítő, a tartalmas filmekre vágyóknak is csinált mű tökéletesen helytállt a mai felfogás elvárásainak. Vagy talán nem? Egyre többen pontozzák alul a filmet a különböző oldalalakon - közhellyel élve: nem értik. A közhelyek néha igazak, most feltétlen az. Nagyon mély filózófiai témákba nem bocsátkozik a film, de az életünk és az életfelfogásunk alapigazságainak alapköveit bátorsággal próbálja megmozgatni, kiknél több, másoknál kevesebb sikerrel. Hát igen. Fel kell támadni.

2022.03.12 Fikatours_blogger

Egy újabb bőr

Az elején még azt hittem, újragondolták az egész sztorit, de nem. Maradt az eredeti Mátrix-alapötlet, színes tablettákkal, álomvilággal, plafonon futkorászással, mindössze néhány színészt cseréltek ki.

2022.02.03 kecsamstaff

Lehetett volna jobb is, de rosszabb is!

Alapvetően nekem tetszett, többször nézősnek ítélem. Nyilván többet is kihozhattak volna belőle, mint ahogy sokan várták is. Ezért sem rúg olyan magasra az értékelése összességében az emberek között az előző részekhez képest. Azonban szerintem készülhetett volna akár egy rosszabb rész is belőle, vagy egy pocsék remake. Azért vannak jelenetek, ahol a déjá vu érzés címszó alatt, a néző is azt érzi, mintha ezt már látta volna korábban.

2021.12.23 proximusser

Megérte!

Sok film folytatása kudarc. Ezé nem! A Mátrix 1., ill. még a 2. rész is zseniális volt, tele megszámlálhatatlan újdonsággal. Eleve toronymagasan volt a mérce a mostani folytatásnak. Ami a lényeg, hogy bár akkorát nem üt a film, mint elődei, nincsenek meg azok az átütő filmtechnikai megoldások vagy az az újdonság, mint amit azok nyújtottak. De nem is vártam. Hiszen eltelt vagy 20 év. Én sem az vagyok már, mint akkor. De összességében magával ragadott a film, nem volt teljesen kiszámítható sem. Lekötötte a figyelmet végig. És ami a legfontosabb: utána is gondolkoztam a látottakon….

2021.12.23 Mark392706

Új köntösbe öltöztetett nosztalgia, vagy újítás?

1999-ben, amikor kijött a Mátrix első része, minden téren újat mutatott. Vizuális téren, az akciókoreográfia és - természetesen - a filozófia terén, mondhatni sokan felébredtek. Amit aztán követett még két rész, ami már nem igazán tudta megfogni sem színvonalban, sem máshogy. Jó pár évvel később elkészült a negyedik rész, amikor is sokan feltették a kérdést, hogy kell-e ez nekünk? Jó kérdés. A film okosan hozza a nosztalgiafaktort, miközben az újításokkal próbálja telepakolni, ami a kőkemény fanoknak (ide sorolom magam is) többször mosolyt csal az arcukra. Okosan foglalja össze a három részt ebben az egy részben, és kiegészíti úgy, mintha vadiúj fejezet lenne. Nem mindig van benne az a bizonyos sötétség, ami jellemezte az előző három részt, sokkal több benne a poén és nem fél beszólni sem saját magának, sem a többi univerzumnak, ami - akárki akármit mond - jól áll neki. De 2021 van, és mint mindenhol, itt is beköszön az a bizonyos píszí, ezzel helyezve a hangsúlyt egyik szereplőről a másikra. Amikor kiderül, hogy ki miért is van még életben, akkor jön rá az ember, mennyire is törékeny az egész élet, és bármi is történhet, a szerelem útjába nem állhat senki és semmi. Ez a legfőbb üzenete annak a filmnek, amibe nagyon-nagyon sokan beleszerettünk. Nem az a kérdés, hogy felébredtünk-e, hiszen kiderült, nem is aludtunk.