Mátrix - Újratöltve

The Matrix Reloaded

Amikor Neo az építésszel beszél, és ő a való világból mutat neki képeket a monitorokon, azok a jelenetek a Baraka című filmből vannak. Szerző: stevepisti

Smith ügynök klónjai és Neo közötti csatajelenet közben a háttérben látható graffitik jelentése: szolga.Szerző: stevepisti

Seraph szerepét eredelig Jet Lee-nek szánták, de ő nagy gázsit kért volna érte. Ekkor megváltoztatták a karakter nemét, és fölajánlották Michelle Yeoh-nak, de ő nem vállalta. Szerző: stevepisti

Laurence Fishburne, Jada Pinkett Smith, és Anthony Brandon Wong a forgatókönyv elolvasása nélkül írta alá a szerződését.Szerző: magyaristvan

A Neo és Smith ügynök közötti harcot 27 napig forgatták.Szerző: magyaristvan

A General Motors (GM) 300 autóval támogatta meg a filmet. A forgatás végére mind a 300 összetört.Szerző: magyaristvan

A Warner Bros stúdió 215. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

2003-ban a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

2003 legjobb nyitóhétvégével rendelkező filmje Amerikában.Szerző: mamiéstöti2

A díszletek hozzávetőlegesen 97%-a újrahasznosításra került a forgatást követően, több tonna fát küldtek Mexikóba, hogy házakat építhessenek belőle az ott élők. Szerző: SódóGA

Amikor Smith egy Audiban tűnik fel a film elején, a rendszámtábláján az IS 5416 feliratot látjuk. Ez utalás Ézsaiás 54:16-ra: „Ímé, én teremtettem a kovácsot, a ki a parazsat éleszti és fegyvert készít mestersége szerint: és én teremtém a pusztítót is a vesztésre!” Szerző: SódóGA

A producerek attól féltek, hogy a különleges effektek költsége miatt sohasem fog megtérülni a film, Keanu Reeves azonban fölajánlotta saját részesedésének egy részét, ami 38 millió dollárt jelentett. Szerző: SódóGA

A Kalapács nevű hajót eredetileg Mjolnirnek akarták keresztelni az alkotók, ami Thor, az északi villámistenség kalapácsának a neve. Azonban mivel túl nehéznek ítélték meg a kiejtését, végül megváltoztatták. Szerző: SódóGA