Silent Hill - A halott város

Silent Hill

A film forgatásait 2005. április 27-én kezdték meg és 2005. július 22-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmben látható összes, különös és groteszk teremtményt hivatásos táncosok alakították.Szerző: Kóborló

Egyedül a kanadai Blu-ray kiadás tartalmaz még hét percnyi plusz játékidőt a filmhez.Szerző: Kóborló

Roberto Campanellanak közel három órájába telt, míg felszerelték rá a szörnyjelmezt és kifestették.Szerző: Kóborló

A film fontosabb karaktereit alakító színészek közül egyedül csak Sean Bean nem játszott a filmet inspiráló játékkal.Szerző: Kóborló

A filmbéli Christabella karakterét alakító Alice Krige volt az utolsó színész, aki csatlakozott a stábhoz. Egyes pletykák szerint, a színésznő kimondottan nem kedvelte a filmbéli karakterét, mert túl gonosznak tartotta.Szerző: Kóborló

A filmbéli Cybil karakterét alakító Laurie Holden színésznő, kézsérülést szenvedett az egyik felvételkor.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvének a hossza miatt, a stúdió attól tartott, hogy ha mindent leforgatnának ami a forgatókönyvben szerepel, akkor egy közel három és fél órás film lesz a végeredmény. Emiatt rengeteg mindent kihagytak a forgatások ideje alatt a kész forgatókönyvből.Szerző: Kóborló

A film rendezője Christopher Gans egy interjú során elárulta, hogy kimondottan nehezen tudott együtt dolgozni a filmje két színésznőjével, Radha Mitchellel és Laurie Holdennel.Szerző: Kóborló

A filmbéli Rose karakterét alakító Radha Mitchell színésznő, nem mosta meg a haját az egész forgatás ideje alatt, hogy a filmbéli karaktere még hitelesebben nézzen ki.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Christophe Gans Cameron Diazt szerette volna Cybil Bennett, a rendőrnő szerepére.Szerző: Márton

A halott város helyszíne valóban létezik, a pennsylvaniai Centralia majdnem teljesen kihalt, valódi kísértetváros, emiatt az odalátogatók roppant nyugtalanítónak találják. Szerző: Bogi87

A film 165 különböző jelenetből áll.Szerző: SódóGA

A rendező, Christophe Gans 5 évig küzdött, hogy megszerezze a film jogait. Még próbafelvételeket is készített saját pénzből.Szerző: SódóGA