Minyonok: Gru színre lép

Minions: The Rise of Gru

A film 837 485 189 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 521 535 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Minyonok: Gru színre lép a Gru franchise negyedik egészestés mozifilmje. Szerző: hp

A Minyonok: Gru színre lép a filmtörténet első animációs előzményfilmhez készült folytatásfilmje. Szerző: hp

A Minyonok: Gru színre lép a Gru franchise első filmje, melyben nem működött közre szinkronszínészként John Cygan. Cygan 2017. május 13-án hunyt el, néhány hónappal a Gru 3 premierje előtt. Szerző: hp

A Kung Fu Panda folytatásai után ismét animációs filmben vállalt szerepet Jean-Claude Van Damme. Szerző: hp

A Minyonok: Gru színre lép Taraji P. Henson második animációs filmje a Ralph lezúzza a netet (2018) után. Szerző: hp

A film hivatalos címét 2019. május 21-én jelentették be. Szerző: hp

2017. január 25-én jelentette be a Universal és az Illumination, hogy elkészítik a nagysikerű Minyonok folytatását. A film munkálatai 2017. július 19-én kezdődtek meg. Szerző: hp

2020. február 2-án jelentették be hivatalosan, hogy Pierre Coffin és Steve Carell is visszatér a szerepeikhez. Szerző: hp

A Minyonok: Gru színre lép premierjét eredetileg 2020. július 3-ra tűzték ki, azonban a koronavírus-járvány miatt a bemutatót végül 2021. nyarára halasztották. Szerző: hp

A film merchandise termékeinek gyártására a Universal 3 éves szerződést kötött a Mattellel. Szerző: hp