
Vélemények (12)
Benoît Delhomme első rendezésében a mindent felülíró anyai ösztön mítoszát, valamint a női princípiumot veszi górcső alá Anne Hathaway és Jessica Chastain hathatós közreműködésével. A film – mely Barbara Abel regényének második megfilmesítése – két c... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Már az elején olyan fura mindenki, a ruhák, a kocsik, a gyerekek, mindenki és minden csillivilli. Ideértve a két anyuka kapcsolatát is. Aztán történik egy tragédia, és szépen lassan beindul az őrület. Anyai ösztön a film címe, de nem érzem azt, hogy ... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Alaposan lépre mentem, megtévesztett a két kiváló főszereplő színésznő a szereposztásban. Azért őket annyira nem értem, Chastain és Hathaway manapság elég jó filmekben szokott szerepelni, erre semmi szükségük nem volt. Ez egy 2018-as francia–belga fi... Teljes kritika
Én csak úgy megnéztem, nem olvasgattam véleményeket róla. De itt most meglepett a 63% 84 szavazattal. A sztori nem új. De igazán új sztorit kitalálni nehéz is lenne. Viszont a megvalósítás nálam betalált. És bár mindenki jó volt a filmben, szerintem ... Több
Acélosabb idegzet kellett a hasonló témájú 1980 és 1995 között készült filmekhez! Gondoljunk csak A kéz, amely a bölcsőt ringatja és a thriller műfajában jeleskedő alkotásokra. Jelen filmünk alaptörténete jó, de a forgatókönyvíró (Sarah Conradt) olya... Teljes kritika
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Alapjáraton tetszett a film, a feszültség kellően ott volt drámailag, a színészek jól szerepeltek karakterüket alakítván. Na de... Az senkinek se tűnt fel (rajtam kívül), hogy kb. pár hét (utóbbilag pár óra leforgása alatt) elhalálozott mindenki???!!... Több
Hasonló filmek
Anne Hathaway és Jessica Chastain alaítása szerintem egyszerűen remek. Nem is találok rá szavakat, a film története azonban szerintem egy kissé felemásra sikeredett.
Túl sok benne a nyűglődés. („Bocsáss meg! Nem, te bocsáss meg!” vagy hússzor.) De az utolsó félórában felpörögnek az események, aztán arcunkba kapunk egy olyan befejezést, amire senki sem számít. (Nálam ez a meglepetés emelte ki a közepes filmek halmazából. Na és persze a két színésznő alakítása.)
Nagyon erős film drámailag, de messzemenően nem maradt meg bennem, mint azt előre reméltem. Szerintem a sztori érdemes lett volna még csiszolni.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Fordulatokban gazdag, lebilincselő élményt nyújtó alkotás. A két főszereplő nő színvonalon felül teljesít, kiváló mindkettőjük alakítása. A rendezés, maga az atmoszféra megteremtése is párját ritkító volt. Nagyon hatásos volt, hogy két legjobb barátn... Több