Nincs kettő négy nélkül

Non c'è due senza quattro

2023.08.09 Lipót Testvér

÷] —> :-) —> ;~} —> :D —> XD !!!

A film nagyon jól csinál viccet a szupergazdagok és az együgyűek karikaturisztikus tulajdonságaikból egyaránt. A poénok zseniálisak, az újfajta karakterek rendben vannak, szerintem az volt a legjobb, amikor Terence Hill beintett a hekusoknak, azok meg „nyaltak neki”. A végén az, hogy a csaj faterja lenyúlta a dohányt, majd megszökött egy kétes erkölcsű szambatáncosnővel, később mindezen tetteit ráfogta Antonióra. Az unokatestvérek viselkedése (pl.: „aznap FRAKKBAN voltam!”) zseniális. A zenék jók, a „leesett, mint egy száraz füge” szállóigévé vált hazánk egyes tájegységein, az pedig, hogy Antonio és az alteregója egyaránt mindig hozzáteszik azt a rangot/származásra utaló izét... szinte minden Bud Spencer és Terence Hilles filmben megtalálható valami hasonló.

2017.10.18 dulkap

Számomra ez egyik legjobb film a párostól, amiben a szenzációs humor mellé egy kis színészetet is csempésztek a fiúk (főleg a végén a farmon játszódó jelenetekben). Szinte mindig megnézem ha a tv adja és nagyon akkor is ha épp nincs a tv-ben, de kedvem van hozzá.

2022.03.26 JRD

Nem vitás, hogy elfogult vagyok...

... de nem bánom. A Bud Spencer és Terence Hill filmek édesek, cukik, humorosak. A két olasz ikon, akik egy egész világot képesek voltak meghódítani egy olyan korban, amikor még sok ország csak önmagában élt, és nehéz volt átlépni a határokat. Nekik mégis sikerült. Hogy miért? Ezt döntse el mindenki maga. Részemről úgy gondolom, hogy a ravasz szépfiú és mackós lelkű "balekja" egy mindig nyerő párosítás, és ők ketten ezt a két figurát remekül tudták hozni. Mindenesetre bármelyik filmjük is van műsoron, mindig jó választás. Talán nincs is olyan film, amit ne láttam volna vagy tízszer. Igazi könnyed, humoros kikapcsolódás mindenki számára. Szakíts időt egy kis időutazásra! Filmre fel, és jó szórakozást!

Bud Spencer esetlensége aranyos, üde színfolt a filmben. Nem ez kettőjük legjobb filmje, de egy nyugodt vasárnapon meg lehet éppen nézni. Itt is csattanak a pofonok és persze egy csúnya szó sincs a filmben. Manapság már ez is nagy szó.

2018.11.25 HE7EDIK

Az utolsó minőségi filmjük Hill-el, sajnos ezután már mindekettőjük karrierje erős lejtmenetbe ment át. Ez azonban a sokadik örök klasszikus az olasz Stan és Pan-tól.

2017.07.10 Deku

Szerintem teljesen felesleges volt ezeket a filmeket létrehozni. Hazájában nem volt olyan közkedvelt mint nálunk. Meg kell hagyni velük értek egyet és értetlenül állok az előtt a kérdés előtt, hogy mi lehet olyan vicces benne.

2017.08.07 Orosz István

Gyerekkoromban mennyi jó pillanatot okoztak ezek a filmek. Be volt karikázva a tv újságban az időpont, hogy véletlenül se maradjunk le róla. Remélem a mostani generáció is, megismeri majd.

2018.07.29 Norbi

A Terenc Hill és Bud Spencer páros véleményem szerint egyik legjobbra sikerült filmje. A főszereplők vagányak mint mindig, a plusz két karaktertől bedől a ház is a röhögéstől.

2019.04.14 Norbert93

Minden közös filmjük legendás, és mindet láttam már tucatszor. Nekem személy szerint nem ez a kedvencem, de imádom.

2019.05.28 harnas1207

A két pofonosztó számomra legemlékezetesebb filmje. Sokszor láttam, bár már gyerekként is untam.

2018.04.13 Filmelemző

Sok Bud Spencer filmekből összeállított listán áll az első helyen ez a film. Kicsit bugyuta, kicsit gagyi, de a két nagy nevettetőtől - Spencertől és Hilltől - még ez is jó. Nekem nagyon tetszett, hogy két karaktert alakítanak és jók a Dél-amerikai helyszínek is. Nálam 7 pontos a 10-ből.

2019.04.12 MidoD7

Gyakorilatilag hiba mentes lett. Lehet, az elfogultság beszél belőlem, de akkor is. Zseniális színészi játék, nagyszerű látvány és izgalom jellemzi a filmet. Remek alakítást nyújtanak a színészek.

2018.10.12 thejoker

Számomra az egyik legjobb páros volt Bud Spencer és Terence Hill. Nagyon jó szórakozást szereztek sok néző számára. Ez talán nem a legjobb filmjük, de bátran ajánlom bárkinek, aki egy kis kikapcsolódásra vágyik.

2017.04.18 bgnz367

Nem tudom felfogni, hogy ezt a filmet és az összes többi Bud Spencer filmet miért szeretik olyan sokan. Én személy szerint nem találtam sose viccesnek a poénjait. Az egész csak a csitt csatt dirr durról szólt.