Oppenheimer

Oppenheimer

A film 1 189 963 093 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 576 365 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben szerepel az Oppenheimer vezette atombomba-program első kísérleti robbantása, melyre 1945 július 16-án került sor Új-Mexikó egyik kietlen sivatagában. A műszerekkel megfigyelt robbantás után mondta Oppenheimer a sokat idézett mondatát, melyet a Bhagavad-gítából vett: „Én vagyok a halál, világok pusztítója.”Szerző: Jerico

A film Oppenheimer életét dolgozza fel, de nyitva hagyja a kérdést, amelyre azóta sincs egyértelmű válasz: haláláért, melyet gégerák okozott, mennyiben volt felelős a kísérletek során előforduló radioaktív sugárzás? Tény ugyanis, hogy 40 éven keresztül dohányzott, de az is, hogy a Manhattan-terv megvalósítása során kaphatott sugárzást is. Szerző: Jerico

Míg Tatlock 10 évvel fiatalabb volt Oppenheimernél, a Tatlockot játszó Florence Pugh valójában 20 évvel fiatalabb, mint az Oppenheimert alakító Cillian Murphy.Szerző: csd

Kenneth Branagh és Christopher Nolan harmadik közös munkája a Dunkirk (2017) és a Tenet (2020) után.Szerző: csd

Az IMAX filmkamerában most először használtak fekete-fehér filmet az egyes jelenetek felvételéhez.Szerző: csd

Christopher Nolan hatodik filmje, amelyet 70mm-es filmre vett fel.Szerző: csd

Christopher Nolan és Matt Damon második közös filmje a 2014-ben megjelent Csillagok között után.Szerző: csd

Emily Blunt és Cillian Murphy második közös filmje a 2020-ban megjelent Hang nélkül 2. után.Szerző: csd

Christopher Nolan első filmje, amelyet az Universal stúdiónál készít.Szerző: csd

Christopher Nolan második filmje, amely a második világháborúhoz kapcsolódó témát dolgoz fel.Szerző: csd

Cillian Murphy és Christopher Nolan hatodik közös filmje a Batman: Kezdődik!, A sötét lovag, Eredet, A sötét lovag: Felemelkedés és a Dunkirk után.Szerző: csd