Megcsalási engedély

Permission
VvV
Dan Stevens
Rebecca Hall

Egy fiatal nő a kapcsolata komolyra fordul. Lassan eljön a leánykérés ideje, ám az egyik barátja azt javasolja, hogy randizzon más férfiakkal is, mielőtt örök hűséget fogad valakinek.

(ps)

Rendező: Brian Crano
Író: Brian Crano
Forgatókönyvíró: Brian Crano
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier: 2017.04.22.

2019.04.02 Timcsi

Eléggé butácska a története, ami abszolút nem hihető. Sok értékelhető nincs benne. Zs kategória.

2018.08.04 indingo

Vígjátéknak, drámának és párkapcsolati filmnek is gyenge. Sok értékelhető nincs benne. A története szerintem béna.

2018.11.20 Berto49

Erény-e a megcsalás?

Teljesen véletlen, hogy időben ennyire közel két párkapcsolati témáról szóló filmet láttam, de egyik sem tetszett. A „Nyitva” tőlem két csillagot kapott, ennek az amerikainak legszívesebben másfelet adnék, ha lehetne. Így meg kell elégednie eggyel. Mondanivalójával meg főleg a befejezésével messzemenően nem értek egyet. Fűvel-fával csak a külsőre alapozva szexuális kapcsolatot létesíteni nem fér bele az erkölcsi világképembe. A szerelmet, mint az egyik legfontosabb emberi érzelmet teljes mértékben semmibe vevő történeteket nem vagyok hajlandó elfogadni. Az alacsony tetszési mutatót az is indokolja, hogy számomra két ellenszenves színész is szerepel benne; az egyik a női főszereplő, Rebecca Hall, akit a szülei gyerekkorában elfelejtettek fogszabályozó specialistához vinni, így most minimum 64 hosszú és előreálló foggal kénytelen élni és színészkedni. A másik pedig az egyiptomi kiváló focistára hasonlító, Mohamed Salah-imitátor, Morgan Spector, aki ráadásul a filmben meleg pár egyik tagjaként még a gyerekvállalást is ellenezte. Az ilyen filmek lelkes propagandistái a szabadosságnak, a promiszkuitásnak.

2018.12.15 VvV

Nagyon valószerűtlen a története. Egyáltalán nem volt vicces, nem értem a koncepciót.

2018.06.15 schvarz

Jópofa és jó humorú film , ami egy kellemes laza kikapcsolódást adott. Semmi extra, de arra jó hogy kikapcsoljon az ember. Pörgős, laza, könnyed vígjáték.

A 2015-ben készült The Gift c. film után ez Rebecca Hall (színész) és David Joseph Craig (színész) első közös munkája.Szerző: Curacao86

A 2011-es Bag of Hammers c. film óta ez Rebecca Hall (színész(nő)) és az író, rendező Brian Crano második közös munkája.Szerző: Curacao86

A 2017-es Colossal (Koloszus) c. film után ez Dan Stevens és Jason Sudeikis második közös filmje.Szerző: Curacao86

A film rendezője, Brian Crano (Brian William Crano) és David Joseph Craig (színész) házastársak.Szerző: Curacao86

Rebecca Hall és Morgan Spector 2015 óta házastársak.Szerző: Curacao86

(2018. 09. 07.)
Nyilvánvalóan túlzás lenne azt állítani, hogy a Megcsalási engedély egy tökéletesen „felrajzolt” tanulmány a monogámiáról vagy a kapcsolatok természetéről. Azt viszont nem túlzás leírni, hogy ez a film egy jól sikerült kísérlet; helyesebb lenne a címét is így fordítani. Több
Love – Szerelmesen
2016