Pulykaland

Pulykaland

Free Birds

Egy családi farm pulykái csendes, kukoricával teli életet élnek. Csak az ebédidőre és a napozásra van gondjuk a Gazda mellett, akiről meggyőződésük, hogy egy nap eljuttatja őket a Pulyka Mennyországba. Ott van viszont Reggie (Owen Wilson), a kiváló elméjű pulyka, aki a Gazda kritizálása és a földi pulykaélet iránti csekély érdeklődése miatt száműzötté válik. Reggie élete örökre megváltozik, amikor az Amerikai Egyesült Államok elnöke váratlanul meglátogatja a farmot, és Felmentett Pulykává avatja. Ezzel pedig előkelő élet jár a Dávid-táborban, igény szerint tévével és sajtos pizzával. Reggie felmentettként megtalálja saját Pulyka Paradicsomát - a helyet, ahol övé a hatalom.… Több

Rendező: Jimmy Hayward
Premier (HU): 2013.12.26.

2019.07.25 Ms. Akárki

Eszes, furfangos rajzfilm. Pont az esetem. Igazán kellemes kikapcsolódás volt az egész családnak és még a hálaadás történelmét is bemutatják a kissebb gyerekeknek. A látvány és a zene is igazán jó volt.

2017.05.07 mamiéstöti2

Az utóbbi évek egyik legszórakoztatóbb rajzfilmje. Rengeteg poén, kellemes megjelenítés és rendkívül egyedi szereplők. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

2019.02.05 dailyfilmsan

Szolidaritásból ötös a rajzfilmnek. Igaz most megnézve nem tudnék pulykát enni soha de hát ha érzed az friss ropogós pulykasült illatát nem mond nemet rá az ember. Jó hogy azért a fordított szemszög megvilágítja a másik fél érdekeit is és igaz az is ... Több

2015.07.26 szd91

Kedves madaras mese. Végre nem a karácsony a főszereplő hanem a Hálaadás. Üdítő kivétel. Van benne gy kis scifis vonal az időgéppel, kis történelmi a hálaadás történetének elmesélésével. A karakterek aranyosak, viccesek. Kisgyerekes családoknak kötelező.

2016.07.29 Homer

Ez volt a 2013-as év egyik legjobb karácsonyi témájú meséje, pontosabban a hálaadásé, de magyarországon ez összefolyik sajnos. Pedig jó lenne ha külön ünnepelnénk. Aranyos a történet ahogy megmagyarázzák és megváltoztatják az időgéppel a múltat hogy megmentsék a pulykákat.

Standish kapitány a film első félórája körül egy gyufaszálat tart a csőrében 1621-ben. A gyufa viszont 200 évvel később 1820-ban jelenik csak meg a mindennapokban. Szerző: dailyfilmsan

Az egyik jelenetben, ahol a falusiak dinamitot dobálnak a pulykákra 1867 van. A dinamitot viszont csak 250 évvel később találják fel. Szerző: dailyfilmsan

Jenny szerepét Scarlett Johanson is megpályázta.Szerző: dailyfilmsan

Zachary Levi is esélyes volt Reggie szerepére, de Owen Wilson elhappolta előle.Szerző: dailyfilmsan