Vélemények: Rio 2. (2014)

Artemisia   2020. 05. 08.

Nem sikerült megugrani az első részben felállított mércét

Szerethető animáció, csak épp a készítők elkövették azt a hibát, hogy az első részben viszonylag magasra rakták a mércét, és a folytatásban nem tudták azt megugrani. Szóval aranyos történet, és érdekesen is indul. Linda és Tulio felfedezi, hogy nem ... teljes kritika»

mamiéstöti2   2017. 05. 07.

Az első rész nagyon jól sikerült és őszintén ez sincs sokkal lemaradva mögötte, de annyi újdonságot nem tudtak a mesébe csempészni, inkább a látványvilágra törekedtek.

Deku   2017. 07. 26.

Az első rész se volt a kedvencem de az egynek kedvelhető, itt már sajnos semmi újat, semmi érdekeset nem tudtak beledobni a készítők. Egyszer meglehet nézni ezt is.

babsy88   2016. 08. 06.

Az első részhez képest elég unalmas. Nem egy eredeti történet, csak próbálkoztak, de valahogy nem jött át, tele tűzdelték felesleges dalokkal, amit én nem szeretek.

andor50   2016. 04. 17.

Nekem nagyon nem jött be az az igazságtalan konfliktusgenerálás ami ebben a mesében történik. Szegény Azurral mindenki nagyon gonosz volt, meg olyanokat mondtak neki, hogy ne csak magára gondoljon, holott mindenki más azt tette. Emiatt nagyon zavaró ... több»

diumiu   2017. 12. 30.

Szerettem az első részt a történet, a helyszín és a zenék miatt, nem csalódtam a második részben sem. Nem igazán tudok különbséget tenni, hogy melyik volt a jobb. Kellemes kikapcsolódás ez a rész is.

Ms. Akárki   2019. 07. 23.

Méltó folytatás lett azt kell hogy mondjam. Még aranyosabb és kedvesebb történet mint az eslő főleg a kis gyerkőcpapagályok behozásával a történetbe. A zenéjét kifejezetten imádtam a látvány pedig gyönyörű.

Norbert93   2019. 06. 01.

Nem rossz, de felejthető

Szép látványvilággal rendelkező, nagyon sablonos, túl sokat és feleslegesen éneklő mese, amiben talán csak annyi eredetiség van, hogy papagájokról szól. Nem rossz mese, de nem is lesz belőle a stúdió zászlóshajója és nem is véletlenül, mert közelében sincs az igazán jó animációs filmeknek.

felicity   2017. 08. 07.

Mind kettő része nagyon jó, bár ez egy picit jobb mint az előző. nagyon látványos és jó mese. igazán megérte hogy megnézzem. csak ajánlani tudom. nézzétek meg sokan.

Brigusz724   2015. 03. 31.

Én személy szerint nagyon kedvelem ezt a filmet. Szerintem történetre sem lett rossz, és ahhoz képest, hogy már egy film folytatása, úgy meg pláne nem az. A képi világ csodálatos, a repülős részek meg moziban 3D-ben érvényesülnek igazán.

szd91   2015. 07. 22.

Gyönyörű képvilág, a 3D jól kijön. Kedves történet, aranyos szereplők, fordulatok. Csodás ahogy a természet színeit a madarakat megjelenítik és az ének se sok, mint egy két rajzfilmben mostanság. Nagyon ajánlom mindenkinek.

london2012   2015. 07. 21.

Nekem személy szerint az első sokkal jobban tetszett de ez is egy remek kis mese lett izgalmas szórakoztató humoros. Érdemes megnézni mindenképpen nem, csak gyerekeknek.

N.Béla   2016. 07. 25.

Nagyon aranyos mese de a Rió első része 1000-er jobban sikerült. Ez is vicces, de néhol csak az aranyos karakterekre mennek. Kedvencem a nyilméregbéka Gabi, mert annyira édes ahogy a gonosz Fehér papagáj után koslat és szerelmes bele.

pindurcat   2015. 03. 18.

Elsősorban gyerekeknek szánt, de felnőttnek is kikapcsolódás. Eseménydús, mégsem túlpörgetett sztori, amit sok humorral és izgalommal fűszereztek. Nagyon jó az animáció, igazi családi film!

ElfRider   2015. 06. 18.

Remek folytatása az első résznek. A készítők most is betartották a szükséges receptet. Zseniális karakterek, lenyűgöző színpompás látvány. Egy percig sem unatkozott a család egyik tagja sem.

july   2015. 05. 11.

Sokszorosan lekörözi az elődjét, úgy hogy közben megőrzi az első rész minden báját. Több szálon mozgatja az eseménydús fonalakat. Túlpörgetett tempójú, színes, vicces.

Cirmici   2016. 02. 04.

Szerintem csodaszép mese, nagyon szép történettel. Nekem nagyon kedves ez a sztori, a képi világ csodálatos 3D ben pedig még ezt is túlszárnyalja. Szuper

Elemer.K   2015. 11. 28.

Nagyon szép mese.Színes,látványos,élethű tetszett.Néhol meg viccesek is voltak ezek a papagájok.Néhol kicsit több volt az ének,de nég az is látványos lett.

Bius   2015. 12. 10.

Az első részhez képest ez is ugyanolyan szép színes és aranyos film lett.Szeretem az állatos animációkat és néha több érzést tudnak átadni a nézőnek mint az emberek.

Eszti   2016. 01. 27.

Csodálatosan szép animáció.Olyan szép színes,kidolgozott és olyan kis helyesek ezek a madarak.Nagyon aranyos mese.Felnőttként is lekötötte a figyelmem.Első része is szép volt.

tothistvan2   2015. 03. 11.

Nagy kedvenc ez a rész , izgalmas mese elragadó történettel és szuper látvánnyal. Gyönyörű látványvilággal rendelkezik a mese és meseszép tájakon játszódik. A karakterek viccesek! A történet fordulatokkal teli és nem kiszámítható! Remek mese! 9/10

sziliné bea   2015. 02. 09.

Nem csak gyerekeknek szóló humor, a felnőttek is élvezhetik. A történet is nagyon jó, van tanulság is, 3D-ben mese szép! Nagy kedvenc!

kriskaa   2015. 02. 04.

Szerintem teljesen megéri a jegyet. Pláne egy animáció. És igen, a 3D is jó! Az már más kérdés, teljesen szubjektív, hogy kinek mennyire tetszik a film. Én nagyon jól szórakoztam. Pont az volt a lényege, hogy rengeteg utalást vonultat fel és parodizá... több»

szlica   2015. 03. 01.

Méltó folytatása az első résznek. Ritka az ilyen, de a második rész szinte felülmúlja az elsőt. A rengeteg madár, a színek,a képvilág. A történet, ahogy a lány madár megtalálja családját és régi otthonát és kiderül mégsem o... több»

szabo0421   2015. 04. 02.

Az éneklős meg nyáladzós jelenetek nélkül jobban tetszett volna, ezért is nem 5 csillag csak 4. De lehet azért nem tetszik annyira az ének mert már nem vagyok gyerek ki tudja :).

anolib   2015. 03. 30.

Én kicsit féltem attól, hogy nem lesz olyan jó mint az első rész, de kellemesen csalódtam. Mindenképpen meg kell nézni ezt a folytatást annak, aki még nem látta. Szuper animáció, jó kis öko-sztori, ami felnőtteknek talán kicsit már szájbarágós lehet, de a szép ilyen üzenetet közvetíteni a gyerekeknek.

vadam1996   2015. 02. 04.

Nagyon jó! 18 évesen szétröhögtem a fejem. Nem csak gyerekeknek szóló humor, a felnőttek is élvezhetik. A történet is rendben van, van tanulság is, 3D-ben egyszerűen zseniális! Jó a látvány, vicces.

xsusy   2015. 01. 23.

Lányom kedvence. Az első rész története jobb volt, viszont mi 3D-ben néztük, zseniális volt :)

Misiszalanics   2016. 05. 14.

Nagyon tetszett ez a mese nagyom vicces volt nem csak a kicsiknek jo hanem a nagyoknak is! Nagyon aranyosak a papagájok!

Phalanx   2016. 05. 21.

Én ebben a filmben nem látok mást, csak egy propagandát a voci vb előtt. Persze a rendező brazil, ezt a labdát azért le kellett ütni, de ízléstelenül tette, és ez itt a baj.