Virsliparti (2016)

Sausage Party

Virsliparti

indingo   2017. 04. 10.

Az ötlet maga nem volt rossz, de a megvalósítás. Nagyon perverz volt, talán jobban örültem volna, ha gyerekeket céloznak meg vele a készítők. A vége valami katasztrófa volt.

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 12.

Ha létezik olyan, hogy beteg humorú (mese)film, akkor annak a szubzsánernek a Virsliparti egy nagyon jó képviselője. Seth Rogen és bandájának nagyon egyedi humora van, ami vagy bejön vagy nem, mindenesetre nehéz közömbösen hozzáállni akár ezen alkotásukhoz is. A film nem finomkodik, káromkodás, perverz utalgatások, no meg meglehetősen furcsa "erőszak" van benne bőven. Helyenként már kicsit sok is, bár én alapvetően szeretem ezt a fajta humort. De az milyen már, hogy egy intim mosakodót tesznek negatív karakterré? Beteges, mint oly sok minden ebben a filmben. Ennek az egésznek egyértelmű csúcsa (avagy mélypontja) a film végi orgiajelenet, ugyanakkor nagyon tetszett, hogy a végén beletett egy önreflexív szálat is ("akkor én most zsidó vagyok?") Szinkronosan láttam, s bár lehet, hogy eredeti nyelven más (jobb) az egész, hiszen a nyelvi humort nem könnyű minden esetben átültetni magyarra, de szerintem szinkronosan is élvezhető a Virsliparti. És ha javasolhatok még valamit: érdemes társasággal nézni, főleg olyanokkal akik szeretik, vagy vevők a rogeni humorra. Egyébként mint vígjáték, a 2016-os év egyik üde színfoltja számomra, bár tény, a tavalyi vígjáték felhozatal elég gyengére sikeredett, de mindez a film erényeiből egy fikarcnyit sem csorbít.

GedyPapa   2017. 03. 09.

Nagyon kíváncsi voltam rá, hiszen szeretem a beteg poénokat. De ez túltett azon, amire számítottam. A beteg, pajzán poénokat is lehet úgy időzíteni, hogy azok nagyot üssenek és a néző hatalmasokat kacagjon. Jelen esetben ez az elején még csak-csak sikerült, amikor az újdonság erejével hatott a film, de egy idő után belefásultam és nagyon sok lett a felesleges alpáriság. Átbillent egy olyan oldalra, ami már nagyon nagyon sok volt. A záró jelenet meg maximálisan kiverte a biztosítékot. Bár az alapötlet nem lett volna rossz, de a megvalósítás nem győzött meg..

Szilonka   2019. 07. 29.

Nagyon jó zenék vannak benne. A története perverz az tény, de ha ezen túllép az ember a humora helyén van a filmnek.

Fahéjgolyó   2016. 10. 09.

Szerintem jó volt, de olyan fajta humort mutat a film, amire vagy fogékony az ember, vagy nem. Igazából ez magára Seth Rogenre is elmondható. Nekem bejön az ő humora, így a film is tetszett. Újat mutattak, érdekes alapötlet, és kihozták belőle amit lehetett. Akár egy folytatást is el tudnék neki képzelni.

James Franco
James Franco
Jonah Hill
Seth Rogen

Az Itt a vége óta készült legjobb filmje Seth Rogenéknek a Virsliparti. Az alpári vígjáték és rajzfilmparódia szinte tökéletes egyvelegét sikerült összegyúrni, amelyre egyértelműen azok lesznek vevők, akikhez közel áll a South Park, avagy a Family Guy nyújtotta abszurd, szélsőséges humor. 8,5/10 több»

Rogenék inverz-Disney eszementsége olykor mocskos(ul szórakoztató), zavarba ejtően pajzán, sikamlósan inkorrekt és meglepően rétegzett. 80/100 több»

Végy egy csomó hétköznapi dolgot, mondjuk ételeket. Ruházd fel őket kellően szélsőséges emberi tulajdonságokkal, kézzel, lábbal és jó kis obszcén szókinccsel. Keverd őket bármiféle helyzetbe, aminek a végén lehet kefélni egy jót, rajzold meg s tádám, el is készült Seth Rogan legújabb filmje, a Virsliparti.

A film összbevétele 140 705 322 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 78 292 140 forintot termelt. A hazai mozik összesen 71 170 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Eddig 71, 4 millió dolláros bevételt hozott.

Evan Goldberg egy személyben producere és forgatókönyvírója a filmnek.

A Rotten Tomatoes oldalán 82%-ot kapott 127 kritika alapján.