Silent Hill: Kinyilatkoztatás 3D

Silent Hill: Revelation 3D

A forgatásokat 2011. március 7-én kezdték és 2011. június 5-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmvégi stáblista után van egy rövidke kis extra jelenet még a filmhez.Szerző: Kóborló

A film rendezője Michael J. Bassett, nagy rajongója a Silent Hill játékoknak emiatt vállalta örömmel a film rendezését.Szerző: Kóborló

Mivel az első rész nem lett anyagilag annyira sikeres, így az első rész forgalmazója a Sony, eladta a jogokat az Universal stúdiónak.Szerző: Kóborló

A filmbéli Sharont alakító Erin Pitt színésznőnek ez volt az első egész estés filmszerepe.Szerző: Kóborló

A folytatás rendezésével megkeresték az első rész rendezőjét, Christopher Ganst, de ő nem tudta vállalni a feladatot, mert épp egy másik filmet készített.Szerző: Kóborló

Roger Avary az első rész forgatókönyvírója készítette volna ennek a résznek is a forgatókönyvét, de ez végül nem valósulhatott meg, mert a forgatókönyvíró börtönbe került.Szerző: Kóborló

A filmbéli Leonardot alakító Malcolm McDowell színésznek fehér kontaktlencsét kellett használnia a forgatáson, ami miatt később szemproblémái jelentkeztek.Szerző: Kóborló

A filmet nagyjából 20M $-ból forgatták le Kanadában.Szerző: dulkap

Több száz Robbie, a nyúl bábut használtak fel a Lakeside Vidámpark jeleneténél. Szerző: dulkap

Kit Harington és Carrie-Anne Moss később újra együtt dolgozott a Pompeii (2014) című filmben.Szerző: dulkap

Kit Harington filmes bemutatkozása. Szerző: dulkap

Carrie-Anne Mossnak le kellett borotválni a szemöldökét az antagonista Claudia Wolf szerepének kedvéért.Szerző: dulkap