xenon

Stanislaw Lem kortárs fantasy-irodalmi remekművének filmes adaptációját gyakran hasonlítják Stanley Kubrick hasonló témájú, ám vizuálisan sokkal lenyűgözőbb filmjéhez (2001: Űrodüsszeia, 1968). Mindkét film cselekménye egy baljós űrexpedíciót köré épül. Tarkovszkij filmjének… Több

Ország: Szovjetunió
Premier (HU): 1974.01.10.

Solaris  (2002)

Solyaris  (1968)

2020.07.13 Interfectorem Sabnock

Anno olvastam a regényt is,azért az klasszisokkal jobb volt.A képi világ megható,bár vannak üresjáratok a filmben,de végül is egy tisztességes iparosmunka.Drámai,és felkavaró,érdekes gondolatokat,kérdéseket feszeget.

2017.02.04 ArpiHajdu és Réci

Nagyon mély, nagyon hosszú, nagyon jó

Azt nem állítom, hogy teljesen értem a filmet, mert az egy bátor kijelentés lenne. Azt viszont bátran elmondhatom, hogy egy nagyon különleges filmélmény, gondolkodásra készteti a nézőt, s teljes mértékben elüt azoktól a filmektől, amelyeket az Egyesü... Teljes kritika

2016.03.10 ANdraS

Feledhetetlen mestermű amely örökre nézhető lesz, mert nem csak trükkökön ál a film, de tökéletes psychológián és elképesztően eredeti könyvön, illetve ötleten. És ha hozzádjuk, hogy minden idők egyik legjobb rendező forgatta, aki rendezők ezreinek p... Több

2015.06.02 Laci000

A film első kétharmada tetszik, utána kezdődik el a rendezőre jellemező filozofálgatás, ami oda vezet, hogy végül a filmje egyre jobban eltér a könyvtől. Aligha sci-fit akart forgatni. A befejezés elég jól sikerült, ezért kap egy gyenge hármast.

2019.09.30 Kiss László

Regen lattam, nagyon tetszett!

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Cannes-i Fesztivál (1972): A zsűri külön nagydíja és FIPRESCI-díj.Szerző: Bogi87

A Tarkovszkij által rendezett film igen megosztotta a nézőket. A science-fiction irodalom kedvelőinek nem tetszett, hogy a film jelentősen eltért a regénytől, a sci-fi filmek rajongóinak pedig a tudományos-fantasztikus jellegről való lemondás okozott problémát.Szerző: Bogi87

Stanisław Lemnek nem tetszett, hogy a filmben nem jelenik meg a Solaris bolygó, de Tarkovszkij hajthatatlan volt, mivel egy vizuálisan visszafogott filmet szeretett. Szerző: Bogi87

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87