Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

SpongyaBob: Spongya szökésben (2020)

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

Érdekességek: SpongyaBob: Spongya szökésben (2020)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A filmet eredetileg a SpongyaBob animációs sorozat (1999) huszadik évfordulóján tervezték bemutatni, azonban a premiert előbb a Dóra, és az elveszett aranyváros, majd később a koronavírus-járvány miatt kénytelenek voltak elhalasztani.

A filmet az alkotók az eredeti sorozat alkotója, Stephen Hillenburg emlékének ajánlották, aki 2018. november 27-én hunyt el Lou Gehrig-szindrómában.

Ez a franchise első filmje, melyben fény derül SpongyaBob eredettörténetére.

A film zenéjét 10-szeres Oscar-jelölt, egyúttal egyszeres Oscar-díjas Hans Zimmer szerezte.

A SpongyaBob: Spongya szökésben a Nickelodeon első animációs filmje a 2020-as években.

Keanu Reeves első alkalommal játszott élőszereplős karaktert egy animációs filmben. A színész eddigi karrierje során mindössze egy animációs produkcióban működött közre, a 2019-es Toy Story 4-ben.

A népszerű amerika rapper, Snoop Doog Jimmy Kimmel élő show-műsorában jelentette be, hogy ő fogja szinkronizálni a film egyik szereplőjét.

Az alkotók sokáig titokban tartották, hogy Keanu Reeves is szerepet vállalat a filmben. A hivatalos bejelentésre végül 2019. november 12-én került sor. Ugyanekkor jelentették be a film új címét is.

A korábbi egészestés SpongyaBob filmekkel ellentétben a Spongya szökésben teljes mértében CGI-animációval készült.

Többszöri halasztás után a SpongyaBob: Spongya szökésben premierjét 2020. július 31-re tűzték ki, azonban a koronavírus-járvány miatt a bemutatót végül július 31-re módosították.

A film eredeti címe "It's a Wonderful Sponge" lett volna.

A SpongyaBob: Spongya szökésben első poszterét 2019. július 19-én hozták nyilvánosságra a San Diegó-i Comic Conon.

A film alapján egy spin-off tévésorozat is készült, melynek főhőse a 10 éves SpongyaBob. A széria premierje 2020 júliusában lesz esedékes.