SpongyaBob: Spongya szökésben

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

A filmet eredetileg a SpongyaBob animációs sorozat (1999) huszadik évfordulóján tervezték bemutatni, azonban a premiert előbb a Dóra, és az elveszett aranyváros, majd később a koronavírus-járvány miatt kénytelenek voltak elhalasztani. Szerző: hp

A filmet az alkotók az eredeti sorozat alkotója, Stephen Hillenburg emlékének ajánlották, aki 2018. november 27-én hunyt el Lou Gehrig-szindrómában. Szerző: hp

Ez a franchise első filmje, melyben fény derül SpongyaBob eredettörténetére. Szerző: hp

A film zenéjét 10-szeres Oscar-jelölt, egyúttal egyszeres Oscar-díjas Hans Zimmer szerezte. Szerző: hp

A SpongyaBob: Spongya szökésben a Nickelodeon első animációs filmje a 2020-as években. Szerző: hp

Keanu Reeves első alkalommal játszott élőszereplős karaktert egy animációs filmben. A színész eddigi karrierje során mindössze egy animációs produkcióban működött közre, a 2019-es Toy Story 4-ben. Szerző: hp

A népszerű amerika rapper, Snoop Doog Jimmy Kimmel élő show-műsorában jelentette be, hogy ő fogja szinkronizálni a film egyik szereplőjét. Szerző: hp

Az alkotók sokáig titokban tartották, hogy Keanu Reeves is szerepet vállalat a filmben. A hivatalos bejelentésre végül 2019. november 12-én került sor. Ugyanekkor jelentették be a film új címét is. Szerző: hp

A korábbi egészestés SpongyaBob filmekkel ellentétben a Spongya szökésben teljes mértében CGI-animációval készült. Szerző: hp

Többszöri halasztás után a SpongyaBob: Spongya szökésben premierjét 2020. július 31-re tűzték ki, azonban a koronavírus-járvány miatt a bemutatót végül július 31-re módosították. Szerző: hp

A film eredeti címe "It's a Wonderful Sponge" lett volna. Szerző: hp

A SpongyaBob: Spongya szökésben első poszterét 2019. július 19-én hozták nyilvánosságra a San Diegó-i Comic Conon. Szerző: hp

A film alapján egy spin-off tévésorozat is készült, melynek főhőse a 10 éves SpongyaBob. A széria premierje 2020 júliusában esedékes. Szerző: hp