St. Vincent (2014)

St. Vincent De Van Nuys

St. Vincent

mamiéstöti2   2017. 05. 05.

Melissa McCarthy egyik olyan szerepe, ami nem igazán passzol karakteréhez, nem tud úgy kibontakozni a szerep korlátai miatt. Másfelől viszont van benne fantázia.

indingo   2017. 04. 15.

Élveztem a filmet, bár ki lehetett találni a végét. A karakterek nem eléggé kidolgozottak Bill Murrey-t leszámítva. Kicsit lassú a film, de egyszer meg lehet nézni.

dulkap   2015. 05. 21.

Egy sokszor látott történet, ami ennek ellenére jól indult a kiváló Bill Murray alakításával. Aztán átment erőltetett drámába, amibe igyekeztek minél több konfliktust és tragédiát beleerőltetni, amiket aztán szinte szó nélkül el is vágnak. Egyáltalán nem rossz film, csak pár dolog teljesen felesleges benne.

Bazzzsi   2017. 10. 23.

Bill Murray még tudott egy igazán jó filmet mutatni, talán az ő alakítása a legmegindítóbb a filmben. A történet kicsit sablonos és kiszámíthat, de egy kedvelhető darab.

Lonka   2017. 07. 28.

Én örültem, hogy Melissa McCarthy kicsit más karakterbe bújt, mint amit megszoktunk tőle. Kell az ilyen is. A története elég lassú, de unalmasnak nem mondanám. Közepes.

Chris O'Dowd
Bill Murray

Minek ülnénk be egy olyan filmre, amit már milliószor láttunk és tudjuk mi a vége? Ugyanis nem Vincent MacKenna (Bill Murray) volna az első olyan filmtörténeti figura, aki a morgós öreg szerepében tetszeleg egészen addig, amíg ki nem derül, hogy a szíve mélyén ő is jó ember. több»

A film 13 millió dollárból készült el. A kritikusoktól pozitív kritikákat kapott.

Mivel Bill Murraynek nincs ügynöke, ezért nehéz megnyerni egy filmhez. A felkéréseket akkor fogadja el, ha a rendező szövege megnyeri őt, csak akkor hajlandó találkozni velük. E film esetében is ez történt, Melfi Murraynal a repülőtér gyorséttermében találkozott, és egy sajtos szendvics mellett sikerült rábeszélni őt a forgatókönyv elolvasására, majd a szerep elvállalására.

Theodore Melfi író-rendező-producernek ez volt az első nagyfilmje, előtte csak rövidfilmeket készített.