Egyenesen Comptonból (2015)

Straight Outta Compton

Vélemények: Egyenesen Comptonból (2015)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

dulkap   2016. 01. 26.

Hibái ellenére ez egy zseniálisan jó film, a műfaj egyik legnagyobb hatásairól. Az való igaz, hogy bőven maradtak ki részek, még olyan is, amik egyes előadókra rosszabb fényt vethettek volna. De 11 évet 2 és fél órában se lehet elmesélni, főleg ha ilyen sűrű és egy idő után szerteágazó. De szerintem jól mutatta be a dolgokat, még ha a második fele a filmnek valóban kicsit kapkodós is. Én külön örülök annak, hogy nem egy biopic-be bújtatott anti-rasszista filmet csináltak belőle, hanem egy rendes biopic, aminek része volt a rasszizmus is, így kihagyhatatlan is. A rendezés és a színészek is kitűnő munkát végeztek, bár az elején fura volt a sok ismeretlen (és a valód személyekhez nagyon hasonlító) arc között Giamatti. De azért ő sem okozott csalódást, ahogy máskor sem szokott. A zenéről kár is beszélni, klasszikus és korszakos számok sorakoznak fel, amik ma is megállják a helyüket és jó volt nosztalgiázni.

rbernadett   2016. 02. 16.

Mindig is szerettem a gengsztert rappet de sosem vettem a fáradságot, hogy utánanézzek kik is voltak a műfaj megteremtői. Ez a film pont ezeknek az embereknek az életét hivatott bemutatni, érezhetően egy kicsit jobb színben, mint az a valóságban valójában lehetett. Tudom, hogy fontos részek maradtak kia filmből, ami kicsit ront a film hitelességén én mégis a 2015-ös évek egyik legjobb produkciójának tartom.

citizenfour99   2016. 03. 07.

Nemvolt rosz, nekem korántsem újranézős viszont a hangulata remek.

MidoD7   2019. 04. 12.

Szórakozásnak igazán jó volt ez a film. Véleményem szerint pofásan elindult és felvezette a karaktereket. Nekem üdítő volt ez a koncepció, és bármikor újranézném.

szabomarc   2019. 01. 06.

Aki szereti a rapet, imádni fogja ezt a filmet. Jó a történet, jók a színészek is, nagyon hiteles lett szerintem az egész. Ajánlom annak is aki nincs oda a műfajért, a film jó lett.

Ragemarci   2016. 01. 24.

Elégé szeretem ezt a muzsikát, leginkább Ice Cube miatt aki olyan pontos és dallamos rappet tol ami nagyon ott van. Az a bibi szerintem, hogy a film rendesen, eminens módjára felmondja a tényeket, viszont minden koncepció híján van. Ez így inkább egy bemagolt történelem óra lett, de annak veszett szórakoztató.

Gergely Varju   2016. 04. 05.

Az ok amiért túl fehér az Oscar. Ha a "vicces feka" szerepből kikerülve kerülne elő az afroamerikai filmes kultúra, akkor az többnyire olyan téma, ami már az afrikai feketéket sem tudja megszólítani, mert a bandákról, a bűnözésről, a törvényt semmibe vevő emberekről szól. De sokszor a rendpárti feketéknek (fekete zsaru, katona) is inkább ellenszenves az amit kicsit csalva akarnak pozitív hősként mutatni. Lehet szín alapon fontosnak mondani és bízni benne, hogy jól teljesít, de az igazság szerint azoknak fontos akik maguk is a gengszter rep bűvkörében élnek. Réteg alkotás, ami egy életrajzi drámánál nem feltétlenül jó pont. A kapkodás, a kiegyensúlyozottság hiánya, a "csak legyen benne minden propaganda" számomra kicsit "szovjet filmes" hangulatot teremtett. Nem éppen a jó értelemben.

időjós   2017. 02. 24.

Nekem ez a film nem igazán jött be. Nem mondom, azért voltak benne érdekesebb részek, de összességében már az agyamra ment a rengeteg tuc-tuc. Egyáltalán nem tudott lekötni.

RobThe10   2016. 02. 08.

Nekem nagyon tetszett! Kár hogy nem volt a magyar mozikban, pedig igazán megérdemelte volna a helyét ott... Régen nagy NWA fan voltam, így ez a film nekem maga a mámor volt.. :)

bizsuzsi@citromail.hu   2016. 01. 11.

Kicsit, művészi és elvont film, ami megadja a különlegességét és érdekességét. Nem a megszokott darab, egy jól összerakott, érdekes és film, zenéje is megfogott!