Szerelem a végzeten (2001)

Serendipity

Sabnock Sanatory   2020. 12. 10.

Aranyos, bájos és szívmelengető. Beckinsale őrjítően szép és izgató, igazi nő, Cusack pedig egy kedves, mókás fickó, akinek tudunk szurkolni. Érdemes megnézni, hiszen melegséget csempész titokban a szívünkbe.

Artemisia   2017. 12. 18.

Kedves és szívhez szóló romantikus történet. Az egész hangulat olyan bájos,szinte érezni a levegőben a misztériumot. Kate Backinsale karaktere nagyon aranyos :-)

indingo   2017. 05. 02.

Remek kis film. nem egy szokványos csöpögős romantikus film, az egyik kedvencem. Tetszett a liftes és a dolláros jelenet, amikor a könyvet pedig megkapja a feleségétől igazi arculcsapás volt.

Deku   2017. 10. 25.

Eszement jó a film, tuti megnézem még többször is majd. Nem kellett csalódjak. Ez a film kettő az egyben mivel egyszerre izgalmas és szórakoztató. Az egész stílusa igazán megnyerő és kellemes lehet bármilyen korosztály számára aki vevő rá.

Crystaldeer   2020. 08. 30.

Reményekkel teli romantikus

Olyan 16-17 éves voltam, mikor először láttam ezt a filmet, és teljesen oda voltam érte. Valamiért olyan reményekkel teli romantikusnak találtam, mert akkoriban az ember saját maga is az igaziról álmodozik, legalábbis a csajok biztosan :D; aztán felnőttem, és jóval idősebb fejjel megnéztem újra, és teljesen máshogy hatott az egész film, szóval akkor már csalódás volt. Lehet, közrejátszik az is, hogy időközben láttam már a forgatás helyszíneit is, és lehet, már azért nem tűnt olyan varázslatosnak. Mindenesetre 4-est adok, mert jó film, de igazából teljesen kikövetkeztethető a történet menete.

Bazzzsi   2020. 10. 10.

A könyves, meg a pénzes szál is nagyon egyedi a filmben. Imádtam a történetét, és a mai napig is bármikor meg tudnám nézni.

Ms. Akárki   2019. 07. 21.

Imádtam. Az egyik legjobb és legeredetibb romantikus film amit mostanában láttam, pedig nem egy mai darab. Nem is értem, hogy nem keveredett eddig a kezem közé. Kate Beckinsale és John Cusack között a kémia isteni. És a történet, hogy a számát a csaj... több»

John Cusack
Kate Beckinsale

A korcsolyapályás jelenetekhez egy saját műjégpályát alakítottak ki a Wollman pályán belül.

(Artemisia )

A téli jeleneteket augusztusban vették fel.

(Artemisia )

A World Trade Center elleni 2001-es támadás után az összes felvételről digitálisan eltávolították az ikertornyokat.

(kázsé)

A New York-i forgatás során a következő feliratot rakták ki a forgatás helyszínén: "Igen, egy filmet forgatunk. A címe Szerelem a végzeten, John Cusack játszik benne, és valami brit lány, akit nem ismernek, hiába mondjuk el a nevét. Ma este fogunk forgatni holnap délelőttig. Kérjük, ne kérdezzenek semmit a stábtagoktól. Még ha nem is tűnik úgy, hogy dolgoznak, akkor is gondolkodnak."

(kázsé)

A második film, amiben John Cusack a Cassiopeia csillagképpel akar elbűvölni egy lányt. Az első az 1985-ös Tuti dolog.

(kázsé)

Kate Beckinsale nem volt hajlandó dublőrt használni a forgatás során.

(kázsé)

John Cusack és Kate Beckinsale csak pár napig forgattak együtt.

(kázsé)

Peter Chelsom szerette volna, ha Dawn French is játszik a filmben, de a stúdió megvétózta a döntést.