Szilaj, a vad völgy paripája (2002)

Spirit: Stallion of the Cimarron

Sabnock Sanatory   2020. 08. 15.

Ez nem egy olyan rajzfilm,amin el lehetne érzékenyülni,és az események is százszor lerágott csontok.Mintha sem eleje,és sem vége nem lenne.Időpazarlás.

Artemisia   2019. 11. 16.

Nagyon szép rajzfilm. Az állatfilmek-és mesék mindig meghatóak, ez az alkotás pedig fokozott érzelmekkel adja vissza a lovak valóságban is mély, érzékeny lelkivilágát. Az egész történet Szilaj megtörhetetlen lelkéről szól, maga a cselekmény csak kör... több»

hszpp   2017. 02. 05.

Vagy ezerszer láttam,s minduntalan képes vagyok elsirni rajta magam. Csodásabbnál csodásabb zenekkel,s a grafika is igen kedves. Imadom:)))

puffancshercegnő   2016. 09. 16.

Kedvenc mesém. Imádom a lovas filmeket, meséket, de már annyi van, hogy nehéz szemezgetni az igazán jókat. EZ viszont magasan viszi a lécet. A történet egyszerűen remek, a képi világa gyönyörű, és a betétdalok mind tökéletesen illenek a filmbe.

Deku   2017. 07. 08.

Nálam ez a lovas téma nem bejövős, lehet ez volt az oka annak, hogy annyira nem szerettem a filmet. Az első húsz percben még reménykedtem aztán már hagytam a fenébe azt is hogy talán kijön belőle valami értelmes dolog.

dailyfilmsan   2019. 01. 14.

Teljes mértékben megérdemli a max pontot. Nem volt túl bonyolult, bemutatott egy kis történelmet. Pont annyit amennyit kell egy lovas történethez. A zenéi nagyon jók, szerintem a Tarzan után ennek a rajzfilmnek találták el legjobban a zenéit. Nem tú... több»

Fahéjgolyó   2016. 11. 07.

Egyik kedvenc animációs filmem. Felnőttel számára is izgalmas a történet. Több fordulat is van benne, végig fenntartja a figyelmet. A betétdalok külön elismerést érdemelnek. Aki szereti a lovas filmeket nem fog csalódni.

A rajzfilmen 4 éven keresztül dolgoztak a készítők.

(dailyfilmsan)

A készítők 80 millió dollárt használtak fel a rajzfilm elkészítésekor.

(dailyfilmsan)

A rajzfilmben az állatok nem beszélnek. A hangjukat szintén állatok kölcsönzik. Szilaj kivételt képez hiszen csak az ő hangját hallhatjuk persze csak belső monológként.

(dailyfilmsan)

A Dreamworks stúdió 40. forgalmazott filmje.

A film fordítói sokszor a minőség miatt kénytelenek voltak mást írni a magyar szövegbe. Ilyen például Szelíd neve is. A borítón és egyéb helyeken nem Szelíd név van hanem Eső. De azért valljuk be elég hülyén jönne ki ha Szelíd Eső néven szerepelne a filmben szerintem.

(tvmérnök)