Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Robert Patrick
Robert Patrick

BRANTON   2021. 09. 20.

Korrekt

Szerintem pedig ez egy bőven korrekt akciómozi lett. A sztori egyáltalán nem újkeletű, egyszerű és kiszámítható. Az akciók viszont nagyon oda vannak téve. [email protected] rá, hogy Maggie Q vasággyal 50 kg, s mindenkit elintéz... Valahogy engem nem tud már zavarni. A színészek is teljesen rendben voltak. Ami pedig a korhatár besorolást illeti, szerintem ez simán 18+, ha egy "Lőpor Turmix" is az. Nem jó film, nem rossz film, inkább egy kellemes szórakozás. Korrekt.

Eastern79   2021. 08. 28.

Majdnem klasszikus bosszúmozi

Martin Campbell, a Casino Royale rendezője ezúttal olyan nevekkel forgatott egy majdnem klasszikus bosszúmozit, mint Michael Keaton, Maggie Q, Samuel L. Jackson és Robert Patrick. David Tattersall operatőr neve is jól cseng a filmcsemegék kedvelői számára, és bizony most sincs ok panaszra. Az ázsiai színésznő tökéletes választás volt a szerepre, ugyanis néha James Bondot megszégyenítő akciókoreográfiákat láthatunk, és Maggie Q bizony kemény, mint a kő. Keaton is remekel a gonosztevő szerepében, Samuel L. Jackson pedig szinte el sem tudja rontani a szerepeit. Nincs túlbonyolítva a történet, egyenesen haladunk A pontból B pontba, felesleges mellékszálak nélkül. Éppen úgy, ahogy a főszereplő akciózik; lendületesen darálja az elé kerülő rosszfiúkat. És hogy mitől "majdnem" klasszikus? Pontosan ettől; miközben bérgyilkosék életébe nyerünk bepillantást, elveszti jelentőségét a jó és rossz fogalma, ugyanis itt senki sem galamblelkű és makulátlan lelkiismeretű, pusztán csak a céljaik és motivációjuk különbözik. A határvonalak ilyen jellegű elmosása engedi meg azt is, hogy üldöző és üldözött egymásra találjon egy rövid légyott erejéig. Lendületes, látványos, akciódús mozi remek színészekkel.

István   2021. 09. 09.

Azt hiszem, erre a filmre már nagy szükségem volt. Bár a színészi alakítások nem túl izmosak, ettől függetlenül szerintem nagyon érdemes rákattanni.

LordOfWings   2021. 09. 06.

Egy kicsit középszerűnek mondanám a filmet, de nincs is ezzel semmi baj, egy jó kis akciófilm ez, ami garantáltan ki is kapcsolja az ember agyát.

A film 8 052 955 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 4 731 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Abban a jelenetben, amikor Moody megkapja a születésnapi ajándékát, Giuseppe Arcimboldo Nyár és Tavasz című festményeit láthatjuk. A két festmény utalni kíván a két főszereplő, illetve a tisztes polgár és a bűnözői életmód kettősségére.

(csd)

A film utalást tesz Marcel Proust "Az eltűnt idő nyomában" című regényfolyamára.

(csd)

A forgatás Vietnamban és Romániában zajlott.