Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A hazugság színe (2019)

The Burnt Orange Heresy

Dresi   2020. 05. 01.

Az igazat megvallva sokkal többet vártam ettől a filmtől, de csak középszerű alakításokat láttam. Hiába a jó színészek, itt valószínűleg a forgatókönyvnél csúszott el a dolog. Nagy kár érte.

Ádám   2020. 04. 20.

Hát, nem tudom, igazából Mick Jager nélkül is eladható lett volna ez a film, kár az ő ambícióiért, mert amennyire húzónévnek számít ebben a filmben, annyira nem ad hozzá semmit sem.

dadi   2020. 01. 24.

A parádés szereposztás ellenére szerintem ez a film közel sem ad annyi, mint várhatnánk tőle. Egy viszonylag jól megírt történet pocsék dramaturgát kapott. Szerintem túlságosan kiszámítható lett a cselekmény, és ez ebben a műfajban szerintem nem túl jó. Márpedig ebben a filmben jócskán volt potenciál.

Stiff   2019. 10. 28.

Hát ez elég zavaros volt, próbál többnek látszani, mint ami, de valami még nagyon hiányzik belőle, az egész film olyan átgondolatlan, összeszedetlen volt. Nehéz jó könyvadaptációt készíteni, ez a film pedig szépen bele is bukott.

Elizabeth Debicki

A film összbevétele 63 164 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 731 335 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 726 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Giuseppe Capotondi 10 év kihagyás után rendezett ismét, karrierjében mindössze másodszor egészestés filmet. A direktor a pályájának döntő részében televíziós sorozatokon dolgozott.

Charles Willeford amerikai író a film alapjául szolgáló 1971-ben megjelent regényének cselekménye a filmmel ellentétben (Como-tó partja, Olaszország) Everglades-ben játszódik.

A műkereskedőt, Joseph Cassidyt a Rolling Stones ikonikus frontembere, Mick Jagger alakítja.

A film forgatása 2018. szeptemberében kezdődött meg Lake Comóban, Olaszországban.

A film Charles Willeford azonos című regényének adaptációja.

A film forgalmazásáért folyó licitet a Sony Pictures Classics nyerte 2019. őszén.

A film világpremierje 2019. szeptember 7-én volt a Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon.

A karakterekben közös a rejtélyességük, és a filmet is sokáig az a kérdés működteti, hogy ki kicsoda, és mit is akar itt igazából. Épp ezért a nyílttá váló utolsó harmad a thrilleres fordulatok dacára a film legkevésbé izgalmas része lesz, de még ekkor is bőven az élvezetes tartományban marad. több»