A hazugság színe

A hazugság színe

The Burnt Orange Heresy
dadi

Elizabeth Debicki

James Figuares szomjazik a sikerre, ám úgy tűnik, műkritikus karrierje megbicsaklott, és be kell érnie annyival, hogy megismerteti a Milánóba látogató kíváncsi turistákat a műremekek történetével. Egy nap azonban felcsillan a remény számára, amikor meghívást kap a környék egyik… Több

Forgatókönyvíró: Scott B. Smith
Ország: Egyesült Királyság, Olaszország
Premier (HU): 2020.07.30. | Telekom TVGO (2020.11.30.)
Forgalmazó: ADS Service

2021.12.29 Timike

Alacsony költségvetésű és nem túl ismert film. A cselekményvezetése kicsit lassú, de élvezhető alkotás remek befejezéssel.

2020.05.01 Dresi

Az igazat megvallva sokkal többet vártam ettől a filmtől, de csak középszerű alakításokat láttam. Hiába a jó színészek, itt valószínűleg a forgatókönyvnél csúszott el a dolog. Nagy kár érte.

2020.01.24 dadi

A parádés szereposztás ellenére szerintem ez a film közel sem ad annyi, mint várhatnánk tőle. Egy viszonylag jól megírt történet pocsék dramaturgát kapott. Szerintem túlságosan kiszámítható lett a cselekmény, és ez ebben a műfajban szerintem nem túl jó. Márpedig ebben a filmben jócskán volt potenciál.

2019.10.28 Stiff

Hát ez elég zavaros volt, próbál többnek látszani, mint ami, de valami még nagyon hiányzik belőle, az egész film olyan átgondolatlan, összeszedetlen volt. Nehéz jó könyvadaptációt készíteni, ez a film pedig szépen bele is bukott.

2020.04.20 Ádám

Hát, nem tudom, igazából Mick Jager nélkül is eladható lett volna ez a film, kár az ő ambícióiért, mert amennyire húzónévnek számít ebben a filmben, annyira nem ad hozzá semmit sem.

A film összbevétele 63 164 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 731 335 forintot termelt. A hazai mozik összesen 1 726 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Giuseppe Capotondi 10 év kihagyás után rendezett ismét, karrierjében mindössze másodszor egészestés filmet. A direktor a pályájának döntő részében televíziós sorozatokon dolgozott. Szerző: hp

Charles Willeford amerikai író a film alapjául szolgáló 1971-ben megjelent regényének cselekménye a filmmel ellentétben (Como-tó partja, Olaszország) Everglades-ben játszódik.Szerző: hp

A műkereskedőt, Joseph Cassidyt a Rolling Stones ikonikus frontembere, Mick Jagger alakítja. Szerző: hp

A film forgatása 2018. szeptemberében kezdődött meg Lake Comóban, Olaszországban. Szerző: hp

Értékelés: 7.5/10
(2020. 08. 13.)
A karakterekben közös a rejtélyességük, és a filmet is sokáig az a kérdés működteti, hogy ki kicsoda, és mit is akar itt igazából. Épp ezért a nyílttá váló utolsó harmad a thrilleres fordulatok dacára a film legkevésbé izgalmas része lesz, de még ekkor is bőven az élvezetes tartományban marad. Több
A végső lista
Hol nézheted: Amazon Prime