A gesztenyeember

The Chestnut Man

2021.10.24 Alexa

Skandináv stílusban, lassan indul be, de végig izgalmas. Egy jól összetett minisorozat, aki szereti a sorozatgyilkosokat és azok lelki vonatkozásait, értékelni fogja.

2021.10.27 Artúr

Bizsergető őszi sorozatzseni

Az önmagában is lebilincselő történetet kifejezetten feldobja az a dán környezet, amiben játszódik. A nevek, a zene, a városok és azok a csodálatos kameraképek mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a nézőt szórakoztassák és kápráztassák. Mindenkinek kifejezetten ajánlom, fordulatos, tragikus, elmebeteg sorozat, ami komplex karaktereket hoz.

2022.03.26 kevelin

Borzasztó belegondolni, hogy a gyermekkorban elszenvedett testi-lelki fájdalmak mire nem sarkallják az embereket. Tipikus bosszúállós sztori, de sokáig nem derül ki a gyilkos kiléte, és ez odaköti az embert.

2021.10.30 stomachh

Egész jó, de az óriási hájpot nem értettem körülötte. Az első három részben alapoztak hosszasan, majdem abba is hagytam a fenébe, de utána beindulnak az események. Többször is meg lehet lepődni, ezt ügyesen csinálták.

2022.03.28 taba

Remek dán krimitörténet, a feszültséget képes végig fenntartani. Az emberi természet sötét bugyraiba vezeti a nézőt. Az európai filmek, ha nem CGI-szuperhősfilmekről van szó, az amerikai filmek előtt járnak.

2021.10.26 szoljhozzam

A skandináv filmekben és sorozatokban nem lehet csalódni. Végig izgi tudott maradni, bár az első két rész kicsit lassú, de utána csak kapkodja az ember a fejét.

2022.01.22 HanGa

Feszültségekkel teli dán sorozat, amelybe nincs mellébeszélés. Könyörtelen és helyenként gyomorforgató. A története mély és végig leköti a néző figyelmét.

Totál szívás
2013
Hazug
2017

2022.04.25 jfruzsi97

Az előzetes alapján úgy voltam vele, hogy nem nagyon fog lekötni. Szerencsére pozitívan csalódtam, ledaráltam 2 nap alatt. :D. Aki szereti a krimit, annak mindenképpen ajánlom! Jó a sztori, izgalmas végig és kiszámíthatatlan. Ami jó, mert nem jön rá a néző 2 rész után a megoldásra.

2021.10.02 Candy

Izgalmasabbra számítottam

Nagyon nagy örömmel kezdtem bele, mert a könyvre régóta fájt a fogam, de nem bántam, hogy a sorozatot látom inkább... Az első rész eleje tetszett, a múlt visszatekintése... És onnantól kezdve rém unalmas volt. A két nyomozó karaktere tetszett, a hangulat is megvolt hozzá, de valahogy nem pörögtek az események, nem éreztem úgy, hogy hú, de izgalmas és te jó ég, mi lesz még itt. Pedig az alapkoncepció nagyon ütős. Amiben a legnagyobbat csalódtam, az a gyilkos kiléte. No nem azért, mert nehéz rájönni, ki az, hanem olyan unalmas maga a karakter, hogy pont ezért nem gyanakodna rá senki. Az indíték nincs megmagyarázva, nincs kidolgozva. Nem akarja a film, hogy esetleg együttérezzünk vele, vagy épp ellenkezőleg. Lapos és semmitmondó. A vége meg, ahogy a nagy könyvben meg van írva.

2022.11.03 Della Street

Az elég jó anya...

...vajon milyen? Erre vérszegényke megfogalmazást kapunk ugyan a végső részben, de érződik a „kapálódzás” mindkét fél részéről (nagyon spoilert mégsem akarok). Úgy tűnik nekem, hogy kifulladt az orvosnők hivatás-család, illetve magánélet mindenáron való ütköztetéséből fakadó ötletelés, most marad simán az ANYA, aki dolgozik, és azért kevés, vagy nem dolgozik, de kevés megvédeni; vagy gondoskodni. Nem rossz a gondolatsor, lehet rajta gondolkozni, meg minden. Bár az antihős képes itt nekünk az anyai ösztönt emlegetni, az meg annyira antifeminista dolog, hogy még. (továbbiakért lsd. Elisabeth Badinter: A szerető anya c. művét). Végig azt lestem, hogy itt ugyan nem lesznek ikeás termékek, max jyskösek, de nem! A vége felé láttam egy VARDAGEN poharat! Hahá! Minor spoiler Aranyos, mikor ez elején a kislány azt panaszolja, hogy Hasszánnak sokkal menőbb a családfája, mert azon sokan vannak. Neki meg csak anya van, meg a nagypapó, és ő sem igazi nagypapó. Erre az anya főszereplő azzal vigasztalja, hogy ott van még nekik a papagáj is, meg a nyuszi. Btw a kislány az anyja aktuális/potenciális udvarlóit is szívesen odarajzolná, azt mondja. Másik „cukiság”, mikor a végső részben a főszereplők búcsúzkodnak az állomáson, és a csaj azt mondja, hogy „mész Budapestre”, mire a csávó: „Bukarestbe, de mindegy”. Jah. Tényleg. Én bezzeg még azt is tudom, hogy hol van Roskilde, bibibi.

2021.11.08 dovetusfurdo

Telitalálat Skandináv Földről

Hihetetlen nyomasztó a sorozat első pár részébe, de végig érdekes tud maradni. Jó látványvilág, nem spóroltak ki belőle semmit. A vége meglepetés, a gyilkos személyével kapcsolatba. A dánok ezt nagyon összerakták.

2022.11.09 Rics

Egyszer rendben van

Egyszer érdemes nézni, valamilyen szinten fent tartja az érdeklődést, és nem volt rossz úgymond a nyomozásban részt venni, mint néző, hogy ki is lehet az. Viszont szerintem vannak elvarratlan szálak. Minden hiányossága ellenére egyszer ajánlom.

2022.10.08 Manfred393292

Tetszett, de pár rész után érezhető volt egy séma, ami a Hóember c. filmet juttatta eszembe, ezért mínusz pont.

2021.09.02 Jeve

Csodálatos sorozat, így csinálunk igazi thrillert. Kíváncsi vagyok, lesz-e második évad.