A holtsáv

The Dead Zone

David Cronenberg meg akarta változtatni Johnny Smith nevét (saját bevallása szerint senkit nem hívna így), de végül maradt az eredetinél.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A holtsáv volt az első King-mű (akár a regényeket, akár a novellákat nézzük), amelynek a cselekménye a fiktív Castle Rockban játszódott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jackie Burrougs, aki a filmben Johnny Smith édesanyját alakítja, a valóságban csak négy évvel idősebb, mint Christopher Walken.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben Martin Sheen karaktere egy amerikai elnökségért harcba szálló politikust alakít. Évekkel később Sheen valóban eljátszhatta az Egyesült Államok elnökét, méghozzá Az elnök emberei című sorozatban, amely egyébként a színész legismertebb szerepe is lett.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film során Johnny Smith többször is említést tesz az Álmosvölgy legendájáról és a fejetlen démonról. A karaktert eljátszó Christopher Walken 1999-ben, a Tim Burton rendezte Az Álmosvölgy legendájában maga játszotta el az emlegetett démont. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film nem kapott magyarországi mozis forgalmazást, így az itthoni nézők először 2001-ben láthatták a filmet VHS-en.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Johnny Smith első látomását újra kellett forgatni, mert az eredeti elképzelés szerint a lakástűz során a gyerekszobában lett volna egy E.T. figura. Csakhogy a Universal emiatt perrel fenyegetőzött, s így változtatni kellett a szcénán.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film egyike annak a kevés Cronenberg-filmnek, amelynek nem a rendező jó barátja, Howard Shore volt a zeneszerzője. Ennek hátterében a stúdió döntése (is) áll, akik egy akkor már befutott komponistát akartak, s kompromisszumos megoldásként Michael Kamen kapta meg a zeneszerzői posztot.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A kanadai forgatás során a stábnak kemény mínuszokban és hóesésben kellett dolgoznia. A havazás bár remek hangulatot adott a filmnek, de a stáb elmondása szerint nagyon megnehezítette a munkálatokat. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A rendezői posztra Cronenberg előtt Stanley Donan és John Badham is esélyes volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Miután Dino De Laurentiis megszerezte a filmjogokat a Lorimar Film Entertainmenttől, minél előbb el akarta a készíteni a filmet, csakhogy a Jeffrey Boam által írt forgatókönyv nem tetszett neki. A producer ezután magához az íróhoz, Stephen Kinghez fordult, hogy készítse el a szkriptet, amit King meg is tett. Az új verzió azonban az időközben szerződtetett David Cronenbergnek nem tetszett (a direktor állítólag túl túl brutálisnak találta). Ezt követően Andrej Koncsalovszkijra bízták a forgatókönyv megírását, de ezzel sem voltak elégedettek. E kálvária lezárásaként végül visszatértek az eredeti, Boam által készített szkripthez. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A holtsáv megfilmesítési jogai először a Lorimar Film Entertainmenthez kerültek, s a forgatókönyv megírásával Jeffrey Boamot kérték fel. A szkript el is készült, csakhogy a cég időközben a csőd szélére került, így a filmjogokat el kellett adniuk.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A holtsáv volt Stephen King első olyan regénye, amely megjelenésekor egyből az amerikai bestsellerlisták első helyén nyitott.Szerző: ArpiHajdu és Réci