A legnagyobb showman (2017)

The Greatest Showman

Artemisia   2020. 12. 19.

legújabb vélemény a nap véleménye

Merj nagyot álmodni!

A nyomorultak hatalmas sikere után Hugh Jackman visszatért, hogy a Chichago egyik forgatókönyvírójával, a Kaliforniai álom dalszerzőivel, valamint a modern musical fenegyerekével, Zac Efronnal karöltve valóban elhozza az utóbbi évek legnagyobb és leg... teljes kritika»

indingo   2017. 12. 28.

Ezerszer jobb, mint a LaLaLand. A dalok sokkal fülbemászóbbak és az énekhangok is erőteljesebbek. A történet is látványosabb és ráadásul mondanivalója is van.

Berto49   2018. 04. 24.

Első osztályú

Az ajándékba kapott mozijegy utalványt váltottam be erre a filmre, KÖSZÖNÖM! A musical műfajában zseniális. A zene, a dalok, a koreográfia és a látvány pazar. Érdekes módon a dalszerzők azonosak a Kaliforniai álom alkotóival, név szerint Benj Pasek é... teljes kritika»

Shelby07   2018. 01. 06.

Csodálatos látványvilág, magával ragadó történet és a zenék annyira fülbemászóak, hogy az ember legszívesebben folyamatosan hallgatná azokat. Nagyszerű volt a film, és megmerem kockáztatni, hogy a legjobb musical film amit eddig láttam!

HETEDIK   2018. 01. 05.

Egy látványos és grandiózus musical, remek színészi alakításokkal. Bár vannak hibái, egyszeri kikapcsolódásra mindenképpen alkalmas. Fura volt Jackmant a Farkas után ilyen filmben látni.

ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 02.

Igazi feel-good mozi

A közös dalszövegírók miatt úgy harangozták be a filmet, mint egy második Kaliforniai álom. Gyorsan eloszlatom a félreértéseket, erről szó sincs. Ennek ellenére, számomra remek élményt nyújtott a film. Pár napja láttuk a moziban, de azóta is úton-útf... teljes kritika»

Szilonka   2018. 01. 04.

Igazi felüdülés volt a film. Kicsit féltem tőle, mert az ilyen filmekben a dalok sokszor elég unalmasak és legtöbbször a történet rovására megy. Itt nem volt ilyen érzésem. 3-4 egészen fülbemászó dalt is sikerült összehozniuk és ami még fontosabb, ho... több»

Hugh Jackman

A film összbevétele 434 993 183 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 77 926 872 forintot termelt. A hazai mozik összesen 56 136 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

P. T. Barnum és Charity házassága mintegy 44 évig, Charity haláláig tartott.

(Artemisia )

P. T. Barnum 25 éves korában vásárolt egy Joice Heth nevű idős, vak és béna rabszolganőt, akiről azt híresztelte, hogy George Washington egykori dajkája, és 161 esztendős. Az emberek fizettek azért, hogy láthassák Joice Heth-t, így kezdődőtt Barnum karrierje. Joice természetesen nem volt 161 éves, de ez csak a halála után derült ki.

(Artemisia )

P. T.Barnum a cirkusz előtt vegyeskereskedést, könyvkereskedést is üzemeltetett, majd egy lottóhálózat kiépítésén is dolgozott, de próbálkozásai rendre kudarcba fulladtak.

(Artemisia )

Hugh Jackman orrát a forgatás ideje alatt operálták meg bőrrákos elváltozás miatt. Az orvosok megtiltották neki, hogy 80 öltéssel az orrában énekeljen, a színész mégis végigcsinálta a forgatást.

(Artemisia )

Hugh Jackman Brodway-színészként, musicalekkel kezdte színészi karrierjét.

(Artemisia )

A film zenéit híres énekesek és együttesek dolgozták át, többek között a Panic! At The Disco, P!ink, Kelly Clarkson, Anne-Marie, Kesha, Missy Elliot. Az album 2018-ban jelent meg The Greatest Showman: Reimagined címmel.

(Somogyi Zsófi)

A szakállas hölgyet alakító Keala Settle először nem merte elvállalni, hogy szólóban énekeljen. Végül megkérte a rendezőt, hogy hozzon neki egy üveg whiskyt, hogy bátorságot merítsen belőle. Így született meg az Oscar-díjra jelölt betétdal.

Az igazi Hüvelyk admirális 103 cm magas volt, míg az őt alakító színész, Sam Humphrey 123 cm. A színésznek a lábfején kellett járnia, hogy még alacsonyabbnak tűnjön.

Zendaya maga csinálta az összes trapézos jelenetét.

Hüvelyk Matyi tábornok három alkalommal lépett fel Viktória királynő előtt.

A legnagyobb showman minden erénye ellenére nagyon megosztó lesz mind a kritikusok, mind pedig a nézők körében, mivel egyszerre klasszikus és modern, vidám és szomorú, szívmelengető és szívfacsaró, profi és egy kicsit suta. Számomra természetesen nem kérdés, hogy ez az idei év egyik legjobb filmje, és az utóbbi évek egyik legjobb musicalje, ami bebizonyítja, hogy igenis van létjogosultsága ennek a műfajnak a nagyvásznon. több»

Egy ekkora showmantől ennél azért látványosabb és szórakoztatóbb show-t vártunk volna. több»

Mindenkinek ajánlom, hogy üljön be a moziba és hagyja magát elvarázsolni, mert olyan alkotással van dolgunk, ami a semmiből építkezve emelkedik a nagy musicalek közé. több»