A legnagyobb showman (2017)

The Greatest Showman

indingo   2017. 12. 28.

Ezerszer jobb, mint a LaLaLand. A dalok sokkal fülbemászóbbak és az énekhangok is erőteljesebbek. A történet is látványosabb és ráadásul mondanivalója is van.

Berto49   2018. 04. 24.

Az ajándékba kapott mozijegy utalványt váltottam be erre a filmre, KÖSZÖNÖM! A musical műfajában zseniális. A zene, a dalok, a koreográfia és a látvány pazar. Érdekes módon a dalszerzők azonosak a Kaliforniai álom alkotóival, név szerint Benj Pasek és Justin Paul és mégis teljesen más a zenéjük, dalaik hangulata, stílusa. Érdemes lesz megjelenés után megszerezni a teljes soundtrack lemezét.. Phineas Taylor Barnum (1810-1891) egy igazi self made man volt, aki ráérzett a tömegek ízlésére, nem hökkent vissza az elutasító kritikáktól. Sokat segített a továbbiakban társulatának a bemutatkozása Viktória királynő udvarában. Volt ereje az újrakezdéshez is. Magáról a film történetéről szólva el kell ismerni, hogy a valóságos események megszépítve, kissé giccses sziruppal leöntve kerültek a nézők elé Ugyanakkor ezt egy zenés, táncos produkciónak felróni badarság, mert a lényeg a muzsika és a tánc, ez a két tényező pedig first class! A film élvezetéhez nagyban járul hozzá Hugh Jackman fantasztikus tehetsége. Az ilyen filmekben mutathatja meg, hogy a mai időkben a zenés-táncos műfaj egyedülálló képviselője. Egy régebbi Oscar-díj átadáson ő volt a házigazda, azóta a legnagyobbak között tartom számon. Ottani alakítása is fantasztikus volt. Zac Efron, új oldalával mutatkozott be, az éneklésben méltó társként csatlakozott hozzá. Michelle Williams számára sajnos nem sok lehetőség adódott, ha rosszindulatú lennék csak szép biodíszletként szerepelt, de erről nem ő tehet, mert ez a forgatókönyv hiányossága. Az élmény erősségét mutatja, hogy legszívesebben maradtam volna a következő előadáson is.

Shelby07   2018. 01. 06.

Csodálatos látványvilág, magával ragadó történet és a zenék annyira fülbemászóak, hogy az ember legszívesebben folyamatosan hallgatná azokat. Nagyszerű volt a film, és megmerem kockáztatni, hogy a legjobb musical film amit eddig láttam!

Szilonka   2018. 01. 04.

Igazi felüdülés volt a film. Kicsit féltem tőle, mert az ilyen filmekben a dalok sokszor elég unalmasak és legtöbbször a történet rovására megy. Itt nem volt ilyen érzésem. 3-4 egészen fülbemászó dalt is sikerült összehozniuk és ami még fontosabb, hogy el is tudták énekelni a nótákat. A történet felépítése tetszett. Egy kis gyerekkor, majd a felnőttkor nehézségei. Látványban kiváló és még az elfogadáson túl számos gondolatiság is helyet kapott benne. Érdemes utánaolvasni az eredeti szereplőknek!

Hetedik   2018. 01. 05.

Egy látványos és grandiózus musical, remek színészi alakításokkal. Bár vannak hibái, egyszeri kikapcsolódásra mindenképpen alkalmas. Fura volt Jackmant a Farkas után ilyen filmben látni.

Hugh Jackman

A legnagyobb showman minden erénye ellenére nagyon megosztó lesz mind a kritikusok, mind pedig a nézők körében, mivel egyszerre klasszikus és modern, vidám és szomorú, szívmelengető és szívfacsaró, profi és egy kicsit suta. Számomra természetesen nem kérdés, hogy ez az idei év egyik legjobb filmje, és az utóbbi évek egyik legjobb musicalje, ami bebizonyítja, hogy igenis van létjogosultsága ennek a műfajnak a nagyvásznon. 10/10 több»

Egy ekkora showmantől ennél azért látványosabb és szórakoztatóbb show-t vártunk volna. 55/100 több»

Mindenkinek ajánlom, hogy üljön be a moziba és hagyja magát elvarázsolni, mert olyan alkotással van dolgunk, ami a semmiből építkezve emelkedik a nagy musicalek közé.

9,5/10 több»

A szakállas hölgyet alakító Keala Settle először nem merte elvállalni, hogy szólóban énekeljen. Végül megkérte a rendezőt, hogy hozzon neki egy üveg whisky-t, hogy bátorságot gyűjtsön belőle. Így született meg az Oscar-díjra jelölt betétdal.

(ArpiHajdu és Réci )

Az igazi Hüvelyk admirális 103 cm magas volt, míg az őt alakító színész, Sam Humphrey 123 cm. A színésznek a lábfején kellett járnia, hogy még alacsonyabbnak tűnjön.

(ArpiHajdu és Réci )

Zendaya maga csinálta az összes trapézos jelenetét.