Pénzmosó

Antonio Banderas
Meryl Streep
Gary Oldman
Antonio Banderas

Miután idilli vakációja tönkremegy, Ellen Martin egy biztosítási csalás kapcsán kezd el nyomozni. Rövidesen azonban az ügy egyre bonyolultabbá válik, a nyomok pedig Panamába vezetnek.

(csd)

Forgatókönyvíró: Jake Bernstein, Scott Z. Burns
Premier: 2019.09.01. | Netflix (2019.10.19.)

2023.12.20 Lóri Ádámcsik

A lényeg megmarad

A film tartalma nagyon érdekes volt, és tetszett, hogy fejezetekre bontották. A történetmesélés viszont egy picit kusza volt számomra. Elvette az élét a dolognak a többféle stílus. A szereplők jól játszottak. Egy esti filmnek jó volt.

2019.10.21 Lubi

a nap véleménye

Az adócsalók nagy dobása

Steven Soderbergh az a rendező, aki szinte minden műfajban kipróbálta már magát. Vígjátéktól kezdve a bűnügyi filmeken át a sci-fi-ig mindent rendezett impozáns és gazdag pályája során. Noha legtöbbeknek az Ocean’s sorozat ugorhat be elsőnek a nevérő... Teljes kritika

2020.02.09 elekm90

Érdekes film Soderbergh-től, kicsit "A nagy dobás"-hoz hasonlóan mutatja be a Panama-botrányt, a rendezőtől megszokott stílusban és humorral. A 3 főszereplő nagyon jól alakít, Streep közülük is kiemelkedő. A történetvezetés csapongásai sokszor megtörték a lendületet, ami egy kicsit elvett az élvezetből. 7/10

2021.12.07 Képkockák

Az abszurd történetvezetés és narráció ellenére egy nagyon érdekes sztori, csak sajnos a körítés miatt néhol lapos a film. Egyszer érdemes megnézni, ha valami gondolkodósabb filmre vágysz.

2023.08.07 Fikatours_blogger

Fogalomzavar

A filmben látottak 90 százalékának nincs köze a pénzmosáshoz, ez maximum adóelkerülés, ami (hiába is próbálják sokan azt sugallni) nem törvénytelen.

A film során Meryl Streep egyszer álruhát ölt, majd leül egyik legjobb barátja mellé, akit 43 éven át ismert, de nem tűnt fel neki, hogy Streep ül mellette álruhában.Szerző: Képkockák

A Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon mutatták be először.Szerző: Képkockák

Gary Oldman úgy fejlesztette a német akcentusát, hogy a német komikust, Henning Wehnt hallgatta.Szerző: Képkockák

Meryl Streep szereplése volt a fő oka annak, hogy anyagilag támogatták a filmet.Szerző: Képkockák

A Netflixet Meryl Streep castingolása miatt kezdte el érdekelni a film, és hogy ez milyen hatással lehet az algoritmusukra.Szerző: Képkockák

(2019. 11. 13.)
Az adócsalás kiskátéja
Az egyszerű néző meg tán annak örült volna inkább, ha erősebb élményt kap, de így sem lehet elégedetlen. Az így szerzett tudással legalább bármikor eltüntetheti a hatóságok elől a lottón nyert millióit. Több
Kártyavár
2013