A Sellő és a Napkirály

A Sellő és a Napkirály

The King's Daughter

XIV. Lajos (Pierce Brosnan) nemcsak elődeit akarja felülmúlni, és minden idők legnagyobb királyává válni, hanem még ennél is többre vágyik: halhatatlanságra. Hogy kicselezze a halált, az uralkodó Isten kegyelméből egy sellő húsát akarja elfogyasztani.

A babona szerint csak ez ad örök életet. E… Több

William Hurt
Pablo Schreiber
Ben Lloyd-Hughes

2023.04.21 acura steve

Egyáltalán nem korhű a film, a párbeszédek, a parókák (ja, nincs is). Brosnan, mint francia király? Inkább lett volna angol! Értem én, hogy mese, de ez valami multiverzumban játszódó. Nem jött be.

2022.12.20 Artemisia

a nap véleménye

A sellő dala

Vonda N. McIntyre 1997-es regényéből már 2014-ben leforgatták, de csak most érkezett meg Sean McNamara filmje, melyben Pierce Brosnan az örök életre vágyó XIV.Lajos bőrébe bújik. Az alapanyagként szolgáló regény, A Nap és a Hold dala egy lebilincselő... Teljes kritika

2022.01.17 Hitman

Én nagyon vártam ezt a filmet, már csak Pierce Brosnan alakítása miatt is. Szerintem ezzel a szereppel igazán tudott mutatni valami újat is a karrierjében. Imádtam!

2022.01.10 Flavo

Bár nem kifejezetetten vagyok oda a kosztümös filmekért, engem ez a sztori teljesen megérintett. Remekül össze van rakva a forgatókönyv, szinte minden működik benne.

A film összbevétele 2 118 806 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 5 553 685 forintot termelt. A hazai mozik összesen 4 342 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film forgatókönyve Vonda N. McIntyre regénye alapján készült.Szerző: csd

Ez volt William Hurt utolsóként megjelent filmje, amelyet még életében forgattak, de nem ez volt az utolsó filmje, hiszen a The King's Daughter 8 évvel a megjelenés és Hurt halála előtt forgatták.Szerző: csd

Kaya Scodelario és Benjamin Walker először csókolóztak a képernyőn. Később összeházasodtak.Szerző: csd

Benjamin Walker (Yves De La Croix) Kaya Scodelario (Marie-Josephe D'Alember) felesége.Szerző: csd