Pán Péter és Wendy

Pán Péter és Wendy

Peter Pan & Wendy
Soma

Jude Law

J.M. Barrie klasszikus történetének élőszereplős feldolgozása, melyben egy fiú, aki sosem akar felnőni és három testvére egy varázslatos utazásra indul Sohaországba.

(dulkap)

Rendező: David Lowery
Író: J.M. Barrie
Premier: 2022 | Disney+ (2023.04.28.)

2024.03.08 Török389133

Kap egy csillagot, mert legalább látványos volt. De borzasztóan gagyi az egész.

2023.05.15 Artemisia

a nap véleménye

Didaktikus comin of-age

Pán Péter története már a múlt század óta velünk van, alkotója, J.M. Berrie ugyanis először 1902-ben tett róla említést A kis fehér madár című regényében. Amit aztán egy színdarab követett 1904-ben, majd 1906-ban és 1911-ben. A filmes adaptációk 1924... Teljes kritika

2023.04.29 filmember

gyerekmesék kicsit felnőttesebben

Kicsit szomorkás meg olyan komoly, de nem rossz.

2023.04.29 Timon

Egy ritka csalódás

Nem szoktam utálni a Disney-mesék live-actionjeit, de mindennek van határa. Pedig sok potenciál van benne, például az Oroszlánkirálynak jól jön jövőre a folytatása, meg szívesen megnéznék pölö az Atlantiszról vagy a Notre Dame-i toronyőrről élőszereplőset, de csak módjával ezzel a műfajjal.. Végignéztem, de nem volt a legkellemesebb. Mi volt ebben a filmben jó? Hát, szép volt a logó az elején, meg nem lehet nem észrevenni mennyire a látványra hegyezték ki, próbálták a kameramozdulatokat hosszabbítani, újítani. Ami pedig nem volt jó... Sajnos a sztorinál feleennyire sem adtak sokat arra, hogy extradolgokkal gyarapítsák, úgy értem sok benne a klisé. Továbbá az akciójelenetek nem voltak annyira meggyőzőek. Ennek a minőségén látszik, hogy egyenesen a streamingre gyártották le. (Pedig ott jó filmek is akadnak szép számmal) Viszont élőszereplősöknél nem ez a bevett szokás, hanem elsősorban a mozis bemutató. Vajon erre mennyit költhettek (vagyis pazarolhattak) el? Nagyon remélem, hogy ezentúl sokkal velősebb,ütősebb élőszereplős újraalkotások jönnek,amelyek legalább megközelítik mondjuk a Dzsungel könyve vagy az Oroszlánkirály szintjét. 10/4,5

2023.04.28 Soma

Egy elég szomorú és gyenge próbálkozás, semmit nem ragad meg az eredeti történet varázsából. Aludni mondjuk lehet rajta, ha valami pozitívumot is szeretnék mondani.

Pán Péter kitalálója, James Matthew Barrie 6 éves volt, mikor bátyja, a 13 éves David elhunyt egy balesetben. A tragédia inspirálta Pán Péter, a soha fel nem növő kisfiú alakjának megalkotására.Szerző: Artemisia

A trailer megjelenése után a rajongók és a médiaoldalak rámutattak, hogy a lányok hozzáadása az elveszett fiúkhoz figyelmen kívül hagyja a könyv és a korábbi adaptációk cselekményszálát, miszerint a lányok túl okosak ahhoz, hogy elvesszenek.Szerző: Hupka Adrián

Hook kapitány szerepével kapcsolatban állítólag Will Smith és Joaquin Phoenix is szóba került.Szerző: Hupka Adrián

(2023. 05. 17.)
Az utóbbi években rendszerint többet hallunk róla, milyen társadalompolitikai kérdéseket boncolgat egy film – jelen esetben egy régi Disney klasszikus feldolgozása –, mint arról, hogy milyen új művészeti értéket tud nyújtani. Nincs ez másképp a Disney+ műsorán április 28-tól elérhető Pán Péter és Wendyvel sem, ami szépen beállt a senki által nem hi... Több