A seregély

The Starling

2022.08.12 Fikatours_blogger

Ez a film egy jó példa arra, hogy fordulatokban gazdag cselekmény nélkül is lehet jót alkotni. Kell hozzá egy ütős dramaturgia és néhány jó színész. Ebből a produkcióból egyik sem hiányzott. (Jó lett volna megismerni a "lódoktor-agykurkász" történetét is, de ne legyünk telhetetlenek.)

2021.11.03 Crystaldeer

Többet is ki lehetett volna hozni belőle

Ritkán nézek meg előzetest, most ennél a filmnél megtettem, és nagyon vártam, úgy éreztem zseniális film lesz... Sajnos csalódnom kellett. Úgy gondolom, nagyon jó kis forgatókönyvet ki lehetett volna hozni belőle, mert a téma adott volt: összekapcso... Teljes kritika

2021.10.11 indingo

A téma kemény. Az elvesztés, az elengedés nem egy egyszerű téma. A film helyenként nekem lassú volt, és nem jutott el a szívemig.

2021.09.24 Dorkateo

Gyászról őszintén, keserédesen

Nagyon egyszerű film a gyász feldolgozásáról. Mégis mélyen megérint, mert a szimbolikája teljesen érthetővé teszi, hogyan lehet felépülni egy nehéz helyzetből. Kevin Kline-t nem lehet megunni, és Melissa McCarthyval jó együttérezni. Azért nem lennék seregély a kertjében, amikor bot van a kezében :)

2021.10.08 Klauka89

Szerintem ez a film nagyon gyenge. Már furán is kezdődik. A férj szinkronja piszok idegesítő. Próbáltam beleképzelni magam Melissa helyébe, szörnyű lehet az, ami vele történt. De ez a kínlódás a madárral, meg a férje a diliházban. Igen, mindenki másképpen gyászol... De én egy óra után kikapcsoltam.

2021.11.05 dandelion1983

Nagyon szép film, meghatóan mutatja be a gyász feldolgozásának szakaszait. Kevin Kleint jó volt újra látni, jól állt neki a szerep, de Melissa is tökéletes választás volt. Nem hibátlan film, de nagyon szerethető.

2022.01.19 HannaK

Nagyon fájdalmas történet, amit nem is lehet más stílusban közvetíteni, mint ahogy a film tette. Többször nem tervezem megnézni pont a története miatt.

2021.09.26 Takács Tünde

Ha sírni akarsz kicsit

Kicsi kételyek közt hagy a film, hogy pontosan mi is történt a házaspár kisbabájával. Nem tudjuk meg, mennyit vártak rá, bizonyára sokat, már csak a koruk miatt is. Nem tudjuk meg, mennyi idős volt, amikor meghalt. De kiderül, hogy több mint 1 év után sem tudnak továbblépni a veszteségből. Mindketten megrekedtek azon a ponton, hogy abból a babából már sosem lesz pedikűrös vagy hentes... Aki élt már át hasonlót, az pontosan érteni fogja, mi megy bennük végbe. És csodásan szép a kifele vezető út. Külön érdekes sztori a pszichiáteré. Megérne egy saját filmet.

2021.09.26 Tiszai Renáta

Sírtam itt-ott

Tegnap este néztük meg. Aki valaha is elvesztette egy szerettét, annak katartikus élmény lesz a film. És a finomra hangolt helyzetkomikum még szerethetőbbé teszi, főleg, mert Melissa Carthy hozza őket. Szeretem film lett.

2022.07.11 kevelin

Melissát egy nagyon szokatlan szerepben láthatjuk és nekem abszolút átjön az a szenvedés, amit átél. Néha eltúlozva, de egy ilyen trauma ugyan kit ne tenne padlóra?! Nekem tetszett.