A seregély (2021)

Chris O'Dowd
Daveed Diggs
Loretta Devine

indingo   2021. 10. 11.

A téma kemény. Az elvesztés, az elengedés nem egy egyszerű téma. A film helyenként nekem lassú volt, és nem jutott el a szívemig.

Takács Tünde   2021. 09. 26.

Ha sírni akarsz kicsit

Kicsi kételyek közt hagy a film, hogy pontosan mi is történt a házaspár kisbabájával. Nem tudjuk meg, mennyit vártak rá, bizonyára sokat, már csak a koruk miatt is. Nem tudjuk meg, mennyi idős volt, amikor meghalt. De kiderül, hogy több mint 1 év után sem tudnak továbblépni a veszteségből. Mindketten megrekedtek azon a ponton, hogy abból a babából már sosem lesz pedikűrös vagy hentes... Aki élt már át hasonlót, az pontosan érteni fogja, mi megy bennük végbe. És csodásan szép a kifele vezető út. Külön érdekes sztori a pszichiáteré. Megérne egy saját filmet.

Tiszai Renáta   2021. 09. 26.

Sírtam itt-ott

Tegnap este néztük meg. Aki valaha is elvesztette egy szerettét, annak katartikus élmény lesz a film. És a finomra hangolt helyzetkomikum még szerethetőbbé teszi, főleg, mert Melissa Carthy hozza őket. Szeretem film lett.

Klauka89   2021. 10. 08.

Szerintem ez a film nagyon gyenge. Már furán is kezdődik. A férj szinkronja piszok idegesítő. Próbáltam beleképzelni magam Melissa helyébe, szörnyű lehet az, ami vele történt. De ez a kínlódás a madárral, meg a férje a diliházban. Igen, mindenki másképpen gyászol... De én egy óra után kikapcsoltam.

Dorkateo   2021. 09. 24.

Gyászról őszintén, keserédesen

Nagyon egyszerű film a gyász feldolgozásáról. Mégis mélyen megérint, mert a szimbolikája teljesen érthetővé teszi, hogyan lehet felépülni egy nehéz helyzetből. Kevin Kline-t nem lehet megunni, és Melissa McCarthyval jó együttérezni. Azért nem lennék seregély a kertjében, amikor bot van a kezében :)