Twister

Twister

2024.02.24 Schumy1

A filmszeretetem kezdete, az a film, ami miatt magával ragadott a kép s hangeffektek, talán ő volt az első moziélmenyem is, de ebben már nem vagyok biztos. Nagyon jó forgatókönyv, remek színészi alakítások (Helen Hunt azért volt, hogy idegesített), príma kép s hang. Az akkori éra talán legjobb katasztrófafilmje.

Nagyon szép képsorokkal elkészített mozi.A két színész harca egymással,önmagukkal,és a természet erőivel.Ma is simán nézhető,kellemes kis film. Ajánlott.

2023.05.02 erahurka

Azt hittem katasztrófafilmesebb lesz, de átlagos limonádé, egyedül ez a tornádós téma emeli picit magasabb polcra. Az effektek viszont elég rosszul öregedtek. Hogy akarnak ennek folytatást? Meg minek?

2017.11.02 Bazzzsi

Nagyon szeretem a katasztrófa filmeket. Van egy vonzódásom hozzá. Szerintem itt még a történettel se mentek el nagyon a készítők, hihető volt. Fordulatos történet.

2019.08.05 HE7EDIK

Ez az erőltetett szerelmi szám a két főszereplő között nem kellett volna, ezt leszámítva egy mai napig látványos és ezidáig a legjobb tornádós film. Persze a tornádók erősségi sorrendben követik egymást, a végére jut az F5-ös és a nagy finálé. Nagyszerű film Bont fénykorából.

2021.02.07 Eastern79

A természet ereje

A régimódi katasztrófafilmek jellemzője, hogy a CGI használatával nem szálltak el úgy a készítők, mint manapság, és a Twister is az a kategória, ahol igyekeztek a készítők a realitás talaján maradni, ennek érdekében a színészek valódi viharvadászoktól is tanultak a felkészülés során. Nem is annyira katasztrófafilm, inkább "természeti akciófilm" a Twister. Nincs túlmisztifikálva, túltolva, egyszerű a történet, és pont ettől hiteles, no meg a kiváló színészektől. Látványos, izgalmas kikapcsolódás.

2020.02.13 drg0602

Szuper jó kis retro katasztrófa film, nekem nagyon tetszik! Nagyon jól mutatja be milyen a természet ereje. Kötelező darab!

2023.06.04 Gamehun638

Ahogy írták előttem, egy átlagos katasztrófafilmnek titulált film, szimpatikus szereplőkkel abból a korszakból. Csak nézni kell és élvezni.

2015.10.13 Alexa

Huhh, milyen régi már ez a film. Mégis szívesen megnézem bármikor. A történeten sokat nem kell agyalni, viszont jól bemutatja ezeknek a megszállott kutatóknak a világát.

2016.12.06 Szőr SzereLő

A maga nevében klasszikus, és számomra felejthetetlen alkotás. Rengetegszer láttam és remélem még fogom is. Nagyon jól megmutassa hogy természet ereje nem játék. Fantasztikus képsorok forgószelekről, és annak vadászatáról. Még ma is megálja a helyét a tvben.

2015.02.04 Ervinke86

Érdekes a történet és jó az a megszállottság, ami a tornádó kutatókban van, hogy végrehajtsák a kísérletet, és kockára tegyék az életüket, hogy véghez vigyék amit akarnak. Erős film, csak ajánlani tudom!

2016.04.04 Gergely Varju

Izgalmasnak izgalmas, de sok más szempontból tucatmozi. A megszállott kutató karakter inkább filmes sztereotípia benne, mint az elterjedt valóságon alapul... A tudósok nem túl hiteles bemutatása pont oda vezet,hogy nem ők a példaképek, hanem a playbo... Több

2015.08.17 alien007

Egy kissé már poros és a mai szemnek egy cseppet lassú film a Twister az ember egyik legnagyobb félelméről, a kontrollálhatatlan időjárásról, ami ellen nem lehet védekezni. Ez a folyamatos hajsza és menekülés egyébként nem csak a szereplőket, hanem a... Több

2016.02.18 [email protected]

Tinédzser korom egyik kedvenc filmje. Nagyon jól bemutatja egy igazi megszállott kutató gondolkodásmódját, reakciót, világnézetét. Szívesen újranézem bármikor.