Volt egyszer egy Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

A film összbevétele 374 565 754 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 528 956 479 forintot termelt. A hazai mozik összesen 349 426 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Margot Robbie, aki Sharon Tate-et alakította a Volt egyszer egy Hollywoodban, ténylegesen Tate ékszereit viselte a filmben, melyeket Tate nővére, Debra Tate kölcsönzött a stábnak. Szerző: hp

A Manson család tagjai 2 éjszaka alatt összesen 7 emberrel végeztek, több mint 130 késszúrással.Szerző: Artemisia

A Tate és a LaBianca-gyilkosságokban résztvevő Manson "családtagok" hátralévő életüket börtönben töltötték.Szerző: Artemisia

A Tate-gyilkosságban a Manson család 4 tagja vett részt, Susan Atkins, Patricia Krenwinkel, Linda Kasabian és Charles "Tex" Watson. A csoport Leslie von Houten-nel és magával Mansonnal kiegészítve augusztus 10-én meggyilkolta a LaBianca házaspárt is. Szerző: Artemisia

Sharon Tate mindössze 26 éves volt meggyilkolásakor.Szerző: Artemisia

1969. augusztus 9-én a Manson család 4 embert gyilkolt meg brutálisan a Polansky-házban: Roman Polansky lengyel barátját, Wojtek Frikowskit, barátnőjét, Abigail Foglert, Sharon Tate exvőlegényét, Jay Sebringet, valamint magát a 8 hónapos terhes Sharon Tate-et.Szerző: Artemisia

Tarantino Phil Karlson 1958-as, a Gunman's walk című westernjének főszereplőjéről, Van Helfilnről mintázta Rick Dalton karakterét.Szerző: Artemisia

A forgatáshoz a Los Angeles-i 101-es autópálya egy szakaszát valóban lezárták, és 60-as évekbeli autókkal töltötték meg.Szerző: Artemisia

A brit–kínai színésznek, J. Cheungnak felajánlotta Bruce Lee szerepét, aki visszautasította, mondván, a film nem tiszteli Bruce Lee emlékét. Ugyanezen okból utasította vissza 2016-ban a Birth of the Dragon című filmben a szereplést.Szerző: Artemisia

A film első vágása 4 óra 20 perces volt.Szerző: Artemisia

Az egyik Rick Dalton-film rendezőjét Antonio Margheritinek hívják a filmben. A becstelen brigantykban ugyanezzel az álnévvel jutott be Donny Donowitz A nemzet büszkesége premierjére.Szerző: Artemisia

A Charles Mansont alakító Damon Harriman a Mimdhunter című sorozatban szintén Mansont alakítja. Szerző: Artemisia

A hippi lány, aki acidba mártott cigit ad el Cliffnek 50centért, nem más, mint Perla Haney-Jardine, aki a Kill Bill 2-ben Bill és a Menyasszony kislányát, B. B-t alakította.Szerző: Artemisia