Volt egyszer egy Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

Harvey Weinstein szexuális zaklatási botrányának kirobbanása után Quentin Tarantino minden kapcsolatot megszakított a Weinstein Company-vel, akik az összes korábbi filmjét forgalmazták. Az ezt követő licitháborút a Sony nyerte meg olyan kihívókat legyőzve, mint a Warner Bros, a Universal Pictures vagy a Paramount. Az egyezség gerincét képezte a 95 milliós költségvetés, de Quentin Tarantino azt is kikötötte, hogy teljes felügyeletet akar a végső vágás és a kreatív folyamatok felett, valamint 25 százalékos részesedést a film premiernapjának bevételeiből. Szerző: hp

Leonardo DiCaprio és Brad Pitt fejenként 10-10 millió dollárt kapott a Volt egyszer egy Hollywood főszerepeiért. Szerző: hp

A film forgatása 2018. június 18-án kezdődött meg Los Angelesben, Kaliforniában, és november 1-én ért véget. Szerző: hp

A Volt egyszer egy Hollywoodban játszotta utolsó szerepét az ikonikus Burt Reynolds. A színész a forgatás idején, 2018. szeptemberében hunyt el, a helyét George Spahn szerepében Bruce Dern vette át. Szerző: hp

A Volt egyszer egy Hollywood Quentin Tarantino és Leonardo DiCaprio második közös filmje a Django elszabadul után.Szerző: hp

Brad Pitt és Quentin Tarantino második alkalommal dolgozott együtt. Első közös filmjük a Becstelen brigantyk volt. Szerző: hp

A Volt egyszer egy Hollywood világpremierje 2019. május 21-én volt a Cannes-i Filmfesztiválon. Szerző: hp

A Volt egyszer egy Hollywood remek kritikai fogadtatásban részesült. Quentin Tarantino filmje jelenleg 92 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. július). Szerző: hp

A cselekmény fő szála mellett beépítették a filmbe Roman Polinski terhes felesége, Sharon Tate meggyilkolását is.Szerző: Norbert93

Ez Tarantino 9. nagyfilmje a tervezett 10 filmből. (A Kill Bill két felvonása egy filmnek számít.)Szerző: Norbert93

Burt Reynolds halála miatt nem szerepel a filmben, helyét Bruce Dern veszi át.Szerző: GedyPapa

Leonardo Di Caprio és Brad Pitt most játszanak először egy filmben.Szerző: GedyPapa

Quentin Tarantino elmondása szerint ez az utolsó előtti olyan film, amit ő rendez.Szerző: GedyPapa