Volt egyszer egy Hollywood (2019)

Once Upon a Time ... in Hollywood

Érdekességek: Volt egyszer egy Hollywood (2019)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film összbevétele 58 817 475 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 153 203 560 forintot termelt. A hazai mozik összesen 100 897 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Miután befejezte a forgatókönyvet, Quentin Tarantino csak egyetlen darabot tartott meg a szkriptből, melyet kizárólag a főszereplők, Leonardo DiCaprio és Brad Pitt olvashattak el. Mindenki más, beleértve Margot Robbie-t csak a saját szövegét kapta meg, de Pitt és DiCaprio is csak Tarantino házában olvashatta el a teljes anyagot.

Quentin Tarantino öt évig dolgozott a Volt egyszer egy Hollywood forgatókönyvén.

A Volt egyszer egy Hollywood Luke Perry utolsó filmje. Perry 2019. februárjában kapott agyvérzést, és március 4-én a kórházban életét vesztette.

Quentin Tarantino egy interjúban elmondta, hogy Marvin Shwarz karakterét kimondottan Al Pacinonak írta.

A filmet 7 perces álló ovációval fogadta a Cannes-i Filmfesztivál közönsége.

A film címe tisztelgés Sergio Leone, a Volt egyszer egy vadnyugat és a Volt egyszer egy Amerika rendezője előtt. Quentin Tarantino többször is elmondta, hogy Leone az egyik kedvenc rendezője, aki hatalmas hatást gyakorolt a pályafutására.

Brad Pittet eredetileg a Sharon Tate gyilkossága után nyomozó karakter szerepével kereste meg Quentin Tarantino, de a színész nem élt a lehetőséggel. Ezt követően merült fel Tom Cruise neve ugyanezen szerep kapcsán, de a dologból végül semmi nem lett. Hónapokkal később a rendező ismét felvette a kapcsolatot Pittel, ezúttal azonban már Cliff Booth, a kaszkadőr szerepe miatt, mely felkeltette Pitt érdeklődését, és aláírt a produkcióhoz.

A filmben 3 Oscar-díjas színész (Al Pacino, Brad Pitt, Leonardo DiCaprio), és 4 Oscar-jelölt színész is szerepel (Tim Roth, Margot Robbie, Brenda Vaccaro, Bruce Dern).

Harvey Weinstein szexuális zaklatási botrányának kirobbanása után Quentin Tarantino minden kapcsolatot megszakított a Weinstein Company-vel, akik az összes korábbi filmjét forgalmazták. Az ezt követő licitháborút a Sony nyerte meg olyan kihívókat legyőzve, mint a Warner Bros, a Universal Pictures vagy a Paramount. Az egyezség gerincét képezte a 95 milliós költségvetés, de Quentin Tarantino azt is kikötötte, hogy teljes felügyeletet akar a végső vágás és a kreatív folyamatok felett, valamint 25 százalékos részesedést a film premiernapjának bevételeiből.

Leonardo DiCaprio és Brad Pitt fejenként 10-10 millió dollárt kapott a Volt egyszer egy Hollywood főszerepeiért.

A film forgatása 2018. június 18-án kezdődött meg Los Angelesben, Kaliforniában, és november 1-én ért véget.

A Volt egyszer egy Hollywoodban játszotta utolsó szerepét az ikonikus Burt Reynolds. A színész a forgatás idején, 2018. szeptemberében hunyt el, a helyét George Spahn szerepében Bruce Dern vette át.

A Volt egyszer egy Hollywood Quentin Tarantino és Leonardo DiCaprio második közös filmje a Django elszabadul után.

Brad Pitt és Quentin Tarantino második alkalommal dolgozott együtt. Első közös filmjük a Becstelen brigantyk volt.

A Volt egyszer egy Hollywood világpremierje 2019. május 21-én volt a Cannes-i Filmfesztiválon.

A Volt egyszer egy Hollywood remek kritikai fogadtatásban részesült. Quentin Tarantino filmje jelenleg 92 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. július).

A cselekmény fő szála mellett beépítették a filmbe Roman Polinski terhes felesége, Sharon Tate meggyilkolását is.

(Norbert93 )

Ez Tarantino 9. nagyfilmje a tervezett 10 filmből. (A Kill Bill két felvonása egy filmnek számít.)

(Norbert93 )

Burt Reynolds halála miatt nem szerepel a filmben, helyét Bruce Dern veszi át.

(GedyPapa)

Leonardo Di Caprio és Brad Pitt most játszanak először egy filmben.

(GedyPapa)

Quentin Tarantino elmondása szerint ez az utolsó előtti olyan film, amit ő rendez.