Spirál: Fűrész hagyatéka

Spiral: From the Book of Saw

A film összbevétele 38 347 927 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 22 372 520 forintot termelt. A hazai mozik összesen 14 445 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film direktori székét az a Darren Lynn Bousman foglalhatta el, aki a Fűrész franchise eddigi nyolc részéből hármat is rendezett.Szerző: hp

A munkálatokban a Fűrész franchise megalkotói, James Wan és Leigh Whannell is kivették a részüket producerként. Szerző: hp

Ez a Fűrész franchise kilencedik filmje. Szerző: hp

A film egyik forgatókönyvírója, Josh Stolberg megerősítette, hogy a film nem folytatás és nem is reboot lesz, hanem az eredeti nyolc részes franchise része. Szerző: hp

A film producere, az elsősorban vígjátékairól ismert Chris Rock elmondta, hogy a produkció fejlesztése azt követően kezdődött meg, hogy egy barátja esküvőjén volt alkalma találkozni a Lionsgate vezetőjével, Joe Drake-kel. Rock felvette a kapcsolatot a stúdióval, hogy prezentálja az elképzeléseit, akik rábólintottak a filmtervre. Szerző: hp

Az amerikai korhatár bizottság R-korhatáros besorolást adott a filmnek. A hivatalos indoklás kiemeli a véres és brutális erőszakot, a kínzást, a durva nyelvezetet, néhány szexuális utalást és a kábítószer használatot. Szerző: hp

"Úgy véljük, hogy Samuel L. Jackon, Chris Rock és Max Minghella valamint Marisol Nichols egy nagyon különleges filmmel rukkolnak majd elő a Fűrész-kánonban, én már alig várjuk, hogy bemutassuk ezt a váratlan és baljós új történetet a franchise rajongóinak" - nyilatkozta a Lionsgate ügyvezető igazgatója, Joe Darke.Szerző: hp

A film forgatása 2019. július 8-án kezdődött meg Torontóban és augusztus 28-án ért véget. Szerző: hp

A film 'The Organ Donor' (A szervdonor) munkacímen futott, a végleges címet a 2020. februrár 5-én közzétett beharangozó előzetes és poszter leplezte le. Szerző: hp

A filmet eredetileg 2020. október 23-án mutatták volna be, de a premiert végül előrehozták május 15-re hogy a horror ne a Halloween folytatásával egy időben debütáljon a mozikban. Szerző: hp