VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan

VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan

2023.11.08 Jocpappa

Ez egy kegyetlen jó film, minden pazar benne, de másodszorra nézve már szétmentem idegileg a töketlenkedésen és szorongáson.

2019.03.23 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

„Ebben a lakásban nincs tejföl, te meg repülőjegyeket vásárolsz!”

Talán nem túlzás azt állítani, hogy a 2010-es években is szüksége van a magyar népléleknek egy olyan filmre, mint a Moszkva tér. Egy olyan alkotásra, amely nemcsak bemutatja mindazt, ami a harminchoz közeli generáció általános problémáit jelenti, han... Teljes kritika

2017.05.08 indingo

Szeretem az elvont filmeket és ez az volt, annak ellenére, hogy valójában teljesen hétköznapi volt a történtet. A tejföl körüli mizéria vagy a kit érdekel hol van vasért jelenet mindent vitt.

2019.09.29 dailyfilmsan

Biztos valahol ez a film valami nagyon értékeset rejt magában, de én sajna nem láttam benne az értéket. A családi szituációk túlerőltettek voltak, a színészek gyengék. A szerkezete volt az egyetlen ami említésre méltó volt mert az egyedire sikeredett... Több

2017.05.18 Szilonka

Igazán helyes film volt és a főszereplő alakítása is igen megnyerő volt. A történet nagyon kedvelhető és egyedi. Imádtam, hogy felcsendült egy Szécsi Pál nóta is.

2017.11.18 Bazzzsi

Az utóbbi idők legfelfoghatatlanabb magyar alkotása. Igazi csodabogár nemcsak a maga műfajában, már ha van neki olyan, hanem minden téren. Egyszer mindenképpen nézzétek meg.

2016.04.16 andor50

Nagyon jó film, az Isteni műszak óta a legjobb magyar film. A közönséghez szól, nekünk szól, emberközeli. Több ilyen alkotás kellene és jobban kellene a fiatal tehetségeket támogatni. Hatalmas tisztelet a készítőknek, zseniális a film!

2017.07.23 Lonka

Volt valami furcsa és megmagyarázhatatlan a filmben, amire a többség felkapja a fejét. Egészen elképesztő párbeszédek voltak benne, amelyen csak pislogott az ember és imádtam a zenéit.

2017.04.26 MKristijan

Minden mondat ami elhangzik benne kincs. Lehetne a lassúsága miatt unalmas, de mégsem lesz az. Valahogy visz magával. Elgondolkodtató, nem könnyű darab. Benne van minden ami ma, és ami ma-gyar. A zenével meg a Lóci játszik :D adom!

2021.10.20 Miska bácsi

Filmnek gyenge, de hangulatban erős

Hozzájárulhatott az is, hogy mást is csináltam a film közben, de nem tudott maradéktalanul lekötni (mondjuk lehet, hogy pont fordított az ok-okozat). Lényeg, hogy a hangulat, életérzés, amit közvetíteni akar, jól átjárja a filmet. Pár jelenetben a dialógus fantasztikusan lett megírva (tejföl, állásinterjú, földrajztanár, Éva lakása, meztelen lány), az abszurdba hajló humort nem gyakran csinálják jól ma Magyarországon. Ehhez kell a főszereplő színészi játéka, ami bénácskának tűnik, mint maga a karakter, de hát pont ez a lényeg. A monológokat viszont jól hozza. De ebben ki is merül a film erényeinek listája, a történetlenség érdektelenné teszi. Tehát ha egyes jelenetek, skiccek gyűjteményének veszem, még sokkal jobb értékelést is adnék neki, de összességében nem túl maradandó, és semmiképp sem újranézendő darab. Utólag értem, hogy magyarokról akart magyaroknak mondani valamit a film, de ha a szerkezetileg fő bonyodalom a repjegy vásárlás, akkor ne az utolsó 20 percben menjen el a szereplő Lisszabonba, hogy 10 perc után hazafusson. Miután összejött a legjobb nővel? Borzalom. 1 óra azzal telt el, hogy én Lisszabont akarom látni, ne húzzuk az időt a hülye haverjaiddal.

2018.12.15 Mark89 Nézhetetlen

Van valami... oka, hogy ez elkészült?

Ez a film minden szterereotipiát igazol, miért nem érdemes filmet készíteni. Nem csak magyar filmet, de úgy általában filmet. Már ha ezt annak lehet nevezni: inkább mozgó képnek titulálnám. Szenvedteti a nézőt rendesen: gusztustalan jelenetekkel tarkított öncélú képsorokban kapunk minősíthetetlen színészi alakításokat, miközben egyik szereplővel se tudunk szemernyit se azonosulni. Mivel nézőjét pofátlan módon szenvedteti, s ez a "munka" nem mondható unalmasnak. Ez az egyetlen jó pont, s ezért is kap is rá egy egész(!) "nézhetetlen"-minősítést. Így egyébként is kevésbé szégyellem magam. A film miatt. A készítők helyett. De azért azt is hozzátenném, hogy ez a film nem az "annyira rossz, hogy már jó"-kategória. Ez a film csak szimplán nagyon rossz.

2015.11.14 Ragemarci

Szatíra a mai magyar friss diplomásokról és úgy általában Magyarországról. A problémám, hogy értelmiségi film, így akarva-akaratlanul lenézi picit a kétkezi munkát. A főhős világi nagy bamba *asz, de persze sokan tudnak vele azonosulni :P Amúgy laza lett a film és van egy jó értelembe vett "magyaros" bája.

2017.01.29 Olivér Rózsa

Nagyon szeretem ezt a filmet szerintem a legjobb magyar film. Eddig egyszer láttam de szerintem megnézem még egyszer kétszer. Rettentő érzékeny. Nagyon jó a forgatókönyv és a rendezés is. Valahogy egyszerre vidám is és szomorú is sok erős poénnal me... Több

2015.02.28 ocso

Tipikus, kicsit elvont magyar film, de az átlagtól mindenképpen jobb. Jó a szereposztás, bízom benne, hogy a színészeket még sokszor láthatjuk.