Végjáték

Ender's Game

2015.05.23 inemeth

A könyv után nagyon gyenge, pont az hiányzik belőle, ami a könyvben igazán tetszett,mint az izgalmas történet, elgondolkodtató dilemmák, érdekes jellemrajzok.

2015.10.26 krysn95

Abszolút átlagos YA múvi. Nem kiemelkedő de azért több mint nézhető. A regény elolvasása nélkül is önmagában szórakoztató. HA karmolod a scifit, akkor érdemes bevizsgálni..

2016.01.30 dóri

Nekem tetszett a film. Maga az elképzelés, hogy a gyerekekből lehetnek a legjobb katonák és ez megfelelő neveléssel elérhető rögtön érdekessé tette számomra a filmet.

2019.07.07 atombence

Gyermekkatonák és drámai pszichológia

A történet egy könyv filmbéli adoptációja, ami a harci pszichológiáról szólna, hangsúlyozom: szólna. Ez a film nem szól semmiről. Van egy tini akit megbíztak a föld megmentésével, a szülei nem látogathatják, könyörtelen kiképzést kap, és embert kell ölnie hogy az legyen aki... A könyv 100%-ban jobb ennél.

2015.11.05 Sipos Csongor

Scifinek elmegy. annyi bajom van vele, hogy a tartalmi szerkezete úgy néz ki, mintha egy pornóujságot olvasnék, aminek a végére odaszúrnak egy szépirodalmi novellát. az eleje sszép-szép, de nekem nagyon üres, a végén pedig megpróbálják a világt megváltani a godolkodásukkal. ezen felül nézhető film.

2016.07.06 online91

Mintha a Star Wars-t és a Hunger Games-t ötvözték volna. Szerintem jó volt, tetszettek a speciális effektek és a nullás gravitációs jelenetek is. A látvány mellett a történet is elment.

2015.02.16 szabo801120

Végre egy film, ami sci-fi regény alapján készült és jól sikerült! A műfaj kedvelőinek kötelező darab. :)

2018.10.22 daportal

Jól mutatja a mezőny gyengeségét, hogy a végjáték az utóbbi évek egyik legjobb scifije, és ez emiatt csak részben számít erénynek. De nézzük a pozitívumokat: a gyerekszínészek jók, a sztori kb. rendben van (mondjuk a könyv lényegesen nagyobbat üt), j... Több

2015.03.16 Joachim

Én többet vártam ettől a filmtől. Szerintem a színészek nem passzoltak a karakterekhez. Egy kicsit egyszerűen megoldották a háborús dolgot, ami nem tetszett. Sokkal izgalmasabb és látványosabb jeleneteket vártam.

2015.02.10 attyla999

Nagyon jó film. Sajnos nem tudtam teljesen végig nézni, de mindenképpen megnézem a végét is. Nagyon jó a történet, és sokat lehet belőle tanulni. Szeretem az amerikai filmeket, így ez a film is nagyon tetszett. A kedvenceim közé tartozik. Másik szemmel látva a dolgokat egy új világ nyílik előttünk.

2015.03.05 Peter777

Kicsit tartottam eleinte a filmtől, különösen a gyerek szereplő miatt, de azt kell mondjam, hogy nagyon jól hozta a szintet. A film is tetszett, látványos volt és csavaros, különösen a végén lévő wtf tetszett.

2016.08.08 Nánai Zsombor

Ez az eredménye, ha a stáb mindenkinek meg akar felelni

A Végjáték Orson Scott Card egyik, ha nem a legismertebb műve, amelyet megérdemelten tartanak számon a sci-fi irodalom kiemelkedő alkotásaként. A könyvből készült film, ahogy azt már megszokhattuk merőben eltér az eredeti sztoritól. Természetesen nem... Teljes kritika