Vinny, az 1ügyű

Vinny, az 1ügyű

My Cousin Vinny

A New York-i diákot lekapcsolja az alabamai rendőrség, méghozzá hamis vádak alapján. Bár pontosan tudják, hogy ártatlanok, nem igazán tudják bizonyítani. Felkérik tehát Vinnyt, egyikük bácsikáját, aki történetesen ügyvéd, hogy segítsen nekik. Egy gond van csak: Vinnynek ez az első ügye. A… Több

Rendező: Jonathan Lynn
Író: Dale Launer
Premier (HU): 1992.08.28. | Disney+ (2022.06.14.)

Fred Gwynne
Fred Gwynne

2019.02.10 dailyfilmsan

Lassan indult be de a végén kaotikus volt a lezárás. Nem kell sokmindent várni a filmtől nagyrészt egy tárgyalóteremben zajlik és néhánymotelszobában. A filmnek nem is a mozgékonyság az erőssége, hanem a narratíva, a szöveg. Frappáns monológok vannak... Több

2015.04.06 philboy

Volt benne pár vicces karakter, de összességében szerintem eléggé átlagos film volt szerintem. Annyira nem jött be. Meg lehetett azért nézni egyszer.

2018.10.06 LadyN

Vicces film volt szerintem, bírom Joe Pescit, szerintem egy nagyon humoros színész. Sok jó poén volt szerintem.

A tárgyalóterem nagyon meleg volt a forgatáson megközelítette a 60 fokot is, mert a forgatás Grúziában volt a nyár közepén egy raktárépületben, aminek a teteje fém volt. Szerző: dailyfilmsan

A film rendezője Jonathan Lynn filmes karrierje előtt jogi diplomát szerzett, ezért ragaszkodott ahhoz, hogy a filmben a tárgyalás jelenete teljes hitelességgel készüljön el. Szerző: dailyfilmsan

Marisa Tomei a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díját.Szerző: mamiéstöti2

Joe Pesci forgatás közben nyerte meg az Oscar-díjat, és elvitte a forgatásra megmutatni a stábnak.Szerző: kázsé