X - A rendszerből törölve

Balsai Mónika
Bede Fazekas Anna
Szabó Győző
Ujj Mészáros Károly

A Liza, a rókatündér írója-rendezője, Ujj Mészáros Károly és főszereplője, Balsai Móni új filmjében Éva, a zseniális rendőr küzd saját magával, belső démonaival, a rendszerrel és a kollégáival. A rendőrnő különleges képessége, hogy meglássa, megérezze és észrevegye a bűnt ott is, ahol… Több

Ország: Magyarország
Premier (HU): 2018.11.01. | RTL+ (2022.11.17.)

2024.02.22 Schumy1

Kétes érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Egyrészt megmutatja, hogy tudunk minőséget csinálni, másrészt meg nem merünk igazán kibontakozni, mintha félnénk valamitől. A skandináv stílus jót tett neki, s azért annyira nem volt rossz, de még van hova fejlődni. Merni, merni, merni!

2019.06.16 indingo

Az ötlet jó volt, a megvalósítás kevésbé. Vontatott a története, érződik hogy egy skandináv szerű filmet szerettek volna készíteni hangulatában, de ez ne jött össze.

2018.10.27 Berto49

Thriller és rögvalóság

A rendező, Ujj Mészáros Károly előző (első) filmje nem tetszett, de ez szerintem kiemelkedik az évtized – igaz elég kevés - magyar thrillerei közül. Az igaz, hogy erős skandináv vonal, elsősorban Jo Nesbø hatás érződik, ugyanis jelen esetben a főhős ... Teljes kritika

2019.08.14 Szilonka

Ezek az idétlen képi megoldások engem nagyon zavartak, amellett hogy borzasztó lassú volt a film. Balsai Móni motyogását hallgatni sem volt túl élvezetes.

2020.01.20 Syracuse

Egy alternatív Budapest, ami majdnem valóság

Nem tökéletes, de próbálkozásnak több mint megteszi. A skandináv krimik, thrillerek hangulatát tökéletesen átadja, még ha a megvalósítás hagy is maga után kívánnivalót. A lassú, Budapestet fejjel lefelé ábrázoló drónfelvételek, a nyilvánvaló szűrő a lencsén, a város ábrázolása mind-mind egy olyan alternatív Magyarország és Budapest képét mutatják, ami közelebb áll a valósághoz, mint azt elsőre gondolnánk. A sztori bonyolultabbnak tűnik, mint amilyen, a színészi alakítások nagyon jók.

A film összbevétele 183 473 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 51 991 377 forintot termelt. A hazai mozik összesen 37 464 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film rendezője, Ujj-Mészáros Károly a valóságban Balsai Móni élettársa és egyben múzsája is, ahogy ő maga fogalmazott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Ujj Mészáros Károly elmondása szerint a filmet egyebek mellett a Híd című skandináv noir sorozat, illetve Jo Nesbø regényei inspirálták. Szerző: hp

A film végefőcímdalát Jónás Vera írta. A dal címe: Evergreen. Szerző: hp

Kulka János betegsége után ebben az alkotásban lesz először látható a filmvásznon.Szerző: hp

(2018. 11. 13.)
Csudapestnek befellegzett
Fővárosunk nyomasztó rémálomba fordul a Liza, a rókatündér rendezőjének sorozatgyilkosos thrillerében. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2018. 10. 26.)
X - A rendszerből kritika
Összességében mégis pozitív érzéseim maradtak a film kapcsán, a legjobb értelemben vett izgalmat és szórakozást nyújtotta az X – A rendszerből törölve. Vajmi kevés esélye van, de ha még egyszer megvágnák a filmet, kinyirbálnának pár felesleges jelenetet, pár remegő szájat és pár mélyrehatónak szánt monológot, akkor nagyon magas színvonalat képvisel... Több

(2018. 11. 14.)
Skandináv borzongás Kőbányán
A Liza, a rókatündérrel berobbant Ujj Mészáros Károly második játékfilmjében az északi krimik nagyjait idézi meg (inkább több, mint kevesebb sikerrel), alkotása azonban mégsem szakad el a hazai valóságtól. Több

(2018. 11. 16.)
Ujj Mészáros Károly második mozija nem szeretne a Liza, a szomorú nyomozótündér lenni, de hiába nyomja bele az embert a fotelbe bátorságával, hogy igenis merészel szókimondó, olykor bizony igen katartikus politikai krimiként viselkedni, mesterkéltsége majdnem kioltja valódi erejét. De szerencsére csak majdnem. Több

(2018. 10. 25.)
Nem minden az, aminek látszik
Az egész filmet áthatja a tipikus pesszimista keleti-európai szemlélet, ami kellőképpen hatásos elemként épült be a narratívába. Ehhez társul a nyomasztó szürke, fakó képi világ, és Szecsanov Martin bámulatos operatőri munkája. Már a kezdő képsorok is megteremtik az érzést, hogy nincs minden rendben, a fordított képek figyelmeztetnek, hogy a világ ... Több
Nox
2018