You Hurt My Feelings

Egy írónő régóta tartó házassága hirtelen felborul, amikor meghallja, hogy férje őszintén nyilatkozik legújabb könyvéről.

(nagymarti82)

Premier: 2023.05.26.
Tobias Menzies
Tobias Menzies

KULCSSZAVAK

2023.08.16 kabel

Tipikus A24

Egy újabb remek karakterdrámát kapunk, mely egy érdekes és alig elővett témát dolgoz fel kis családi konfliktussal megfűszerezve. Főszereplőnk egy házaspár, akik jól kijönnek egymással, egészen addig, amíg egy apró dolog meg nem töri az idillt, és mindent megkérdőjelez kapcsolataikban. A bizalom témaköre több kapcsolatban is feltérképeződik, és a film apróbb momentumokon keresztül szépen rávilágít az apróbb hazugságok világára. Mindkét főszereplő zseniálisan játssza a szerepét, és érdekes volt látni, hogy reagálnak a sztori alakulására. A set-up annyira emberközeli és mindenki számára ismert, hogy szerintem bárkinek szórakoztató lehet a film és a karakterek racionalizációja és egyszerre búskomor és vicces reakciója. A film velejárója, hogy konfliktusa pont úgy tűnik el, ahogy megjelenik, és a karakterek felismerései olyan dolgok, melyeket mindenki ismerhet a saját életéből és kapcsolataiból. Ez sajnos azzal jár, hogy a film kicsit laposodik narratív szempontból, és ezt a rendező is tudta, ezért gyorsított egy nagyon kicsit az eseményeken, tehát bár akad meglepetés, ezek kicsit furák, és kilógnak az amúgy realisztikus történetvezetésből. Ezt a kettősséget a film nem tudta szépen feloldani.