Pusztulat rossz film! A Star Warsból elszabadult Rey és Finn bohóckodik egyet egy másik galaxisban is. A rendező csak annyit tett, hogy összemixelte az eddigi összes filmet. A látvány irtó gyenge, kivéve, mikor az idegenek testnyílásait kell nézegetnünk, mert azokat valamiért nagyon „le akartak nyomni a torkunkon”.
És könyörgöm! Miért van az, hogy 27 éve csak az jut eszébe minden rendezőnek, hogy az Alien keveredjen valakivel vagy valamivel? Kínszenvedés volt rajongóként végigülni a mozit.
Hatalmas Memento-koppintás telis-tele életszerűtlen jelenetekkel. (Miért lehet fegyvere egy ilyen betegségben szenvedő embernek? Miért állnak egyáltalán szóba vele? Hogyan sétálhatott be a hullaházba az exzsaru haverjával? A gyilkos fegyver röhejes helyen lett elrejtve.) Sajnos kitartottam, és végignéztem, de borzalmas szenvedés volt, a csavart meg előre lehetett tudni.
15 éve ez a film tetszett, annak ellenére is, hogy egy eredeti ötlet sincs benne. Mai fejjel megnézve ez a ZS kategóriás megvalósítás már nagyon gagyinak hat. Ennél sokkal több lehetőség volt a sztoriban.
Irtózatosan szörnyű katyvasz! Kezdve a szuperhero női karakterrel, akinek minden perce idegtépő volt. Megtalálták a karakterhez illő legirritálóbb fejű színésznőt. Megbántam, hogy végignéztem.
Az egyik legjobb európai film, amit valaha láttam. A kivitelezést tanítani lehetne. Számomra a történet kicsit érdektelen volt. Amiért nem tudok jobb értékelést adni, az a befejezés, mert egyszerre volt klisés és valószerűtlen.
Próbálom elképzelni, hogy 26 évvel ezelőtt milyen hatással lett volna rám ez a film, mert hogy most brutális kínszenvedés volt. Feleslegesen vontatott, izgalommentes, és a végső jelenet totális röhej. Szerintem már akkor is hatalmas kapufa lehetett.
A sorozat címe találó, valóban mély sötétségbe érezheti magát a néző. A ZS kategóriás megvalósításra nem mentség az európai filléres rendezés. Olyan idiótaságokkal találjuk szembe magunkat, mint a kezdő jelenet gépeltérítése..
A széria nagyon hasonlított A nagy pénzrabláshoz, mivel itt is minden karakter kretén volt, és teljesen érthetetlen dolgokat csináltak, csak hogy pörögjön a történet.
Mindig nehéz az ilyen filmeket értékelni. Adott egy fontos és valós téma, de egyáltalán nem a hűha kategória. Viszont megismerheted a hátterét és a szereplőit, sőt talán még nem is színezik ki túlságosan, ellenben filmértéke nem sok van. Ezt a sztorit 3 mondatba el lehet mondani, de 2 órás filmet készíteni róla az túlkapás. Pont úgy, mint a Sully esetében.
Rém unalmas, vontatott, és az egész sztori más filmekből lett összelopkodva. De hát ez egy csajos thriller, nézzük el neki. Viszont az utolsó 10 perc annyira rossz, hogy betette a kaput.
Spoiler veszély!
Nagy reményekkel kezdtem bele a filmbe, és az első 40 percig még bizakodó voltam. De amint a film lerántja a leplet, és kiderül, hogy egy X-Men-adaptációt nézel, minden egyből összeomlik. A probléma nemcsak az, hogy az addigi feszült thriller meredeken vált műfajt, hanem az is, hogy azt milyen ötlettelenül és bénán teszi. Nagy kár érte!
Adhattam volna jobb értékelést is, mert kitűnt a szürkeségből, mutatott valami újat. De nem szeretem azokat a filmeket, amik kizárólag erre építenek. Semminek nincs értelme, a sztori nem áll össze. A néző csak a magyarázat miatt nézi végig, ami persze elmarad.
Mikor bementem a moziba, tudtam, hogy ez vagy egy ritka gyöngyszem, vagy egy igazi pocsék film lesz. Az utóbbi igazolódott be, de még nem is akárhogyan! Alex Garland egyáltalán nem tud elvonatkoztatni sikersztorijától, így kaptunk egy 28 nappal a polgárháború utánt. Egy olyan háborút mutat be nekünk, ami logikailag ezer sebből vérzik, pont, mint hitelesség szempontjából az összes harci jelenete. Valahol mélyen egy drámai mondanivaló is felsejlik a harctéri fotósok lélektanáról, de a pocsék színészi játékok és az idiótán megírt karakterek sűrűjében hamar nyoma vész. Ez a művészi szál még menthető lett volna a film végén, de úgy tűnik, a rendező teljes figyelmét lekötötte, hogy egy PC lezáró k... több»
Egyszerűen kritikán aluli film. Telis-tele idiótaságokkal, logikai hibákkal. A megvalósítás silány, összecsapott és filléres. Ilyen selejt filmeket a Covid tombolása alatt volt divat készíteni.
68 Alien: Romulus (2024)