Közösség

Vélemény:

 

74 Jurassic World: Bukott birodalom

(2018)

Jurassic World: Bukott birodalom

 
csavarmic   2018.06.20 18:55
0

Látvány 5 csillag, történet 1 csillag, így egy átlag hármast kap tőlem. Nálam a főszerepet a dínók játszották. A filmben végig kellőképpen törtek, zúztak, tapostak az őslények, egyikük azonban kissé nevetséges módon finom mozgásokra is képes volt (lásd az ablakkilincs kinyitást). A történetben nem ez volt az egyetlen melyen a szánkat húztuk, mert az egész történet logikai bukfencektől hemzsegett - témát adva a film utáni vidám baráti beszélgetésnek. Nem, nem mélyre szántó gondolatokat vártam, de ez kissé "dedós" sztori volt. Jó fiúk és rossz fiúk. No és egy kislány, aki halált megvető bátorsággal mászkál ablakpárkányokon, tetőkön, aztán a raptor elől a saját ágyába bújik (nem alá!) és vár. Már az elején nehéz volt elhitetnem magammal, hogy fontos volt négy embert/civilt a szigetre citálni, egyetlen dinóért. Mert a többit az odarendelt "rossz fiúk" már bedobozolták, mint később kiderült. Azt az egyet sem értem, hogy a "szakértő" hogyan akarta becsalogatni szép szóval és "simivel" a rácsos teherautóba, mert az ellen, hogy lelőjék, nagyon tiltakozni kezdett. Azt sem értem, hogy a "rossz fiúk" miért golyóval lőnek, amikor élő példány begyűjtésére kaptak parancsot, és az is nehezen fér a fejembe, hogy az az icipici golyócska (amit később kiműtöttek), hogyan terít le egy akkora "jószágot", de ezeken és a többi "bukfencen" ráérek töprengeni a következő részig.