A tanári szoba

A tanári szoba

Das Lehrerzimmer

Carla, az elkötelezett fiatal pedagógus hetedik osztályos osztályfőnökként dolgozik egy német iskolában. Ebben a multikulturális környezetben mind a tanárok, mind a diákok között harmónia uralkodik, mígnem az egyik gyerekkel kapcsolatban lopás gyanúja merül fel.
Carla szilárdan hisz a fiú… Több

Rendező: Ilker Çatak
Forgatókönyvíró: Johannes Duncker, Ilker Çatak
Ország: Németország
Premier (HU): 2023.12.21.
Forgalmazó: MoziNet

2024.04.15 Fikatours_blogger

A Tanárnő

A film remek példa arra, hogy lehet egy viszonylag egyszerű esetből jó drámát írni, ami másfél órán át fenntartja a feszültséget. Sajnos az írónak elfogyott a puskapora egy ütős befejezéshez, ezért az az érzés maradt bennem, mintha egy sorozat első részét láttam volna.

2023.12.21 Sonny

Én csak azt tudom mondani mindenkinek, hogy nézze meg ezt a filmet, mert nagyon erős a mondanivalója. Hibátlan alkotás.

2023.12.28 wolf79

Nagyon fojtogató a film hangualta, szerintem mindenképp érdemes megnézni, mivel nagyon tanulságos tud lenni.

A film 8 478 779 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 4 478 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Németország hivatalos pályázata a 'Legjobb nemzetközi játékfilm' kategóriában a 96. Oscar-díjra 2024-ben.Szerző: csd

(2024. 01. 15.)
Hiába minden demokrácia, ha pont az ártatlanokon csattan az ostor
Németország Oscar-jelölt filmje 2024-re, A tanári szoba egy rendkívül erős alkotás. Árnyaltan, feszes történetvezetéssel modellezi le a német társadalmi feszültségeket egy iskola szintjére. Nem szépíti az aktuális problémákat, miközben elgondolkodtat és meghat. Leonie Benesch alakítása pedig nagyszerű. Több

(2024. 02. 09.)
Nem maradt a szobában
Az aktuális német Oscar-nevezésben egy apró csínytevés elég ahhoz, hogy megkérdőjeleződjön az addig szinte biztosnak hitt idill. Carla Nowak tanárnő ebben a helyzetben is szeretne jó ember és jó tanár maradni, de milyen lehetőségei vannak egy ilyen feszült szituációban az egyénnek? Több

(2024. 02. 24.)
A film, ami házi feladatot ad a társadalomnak
Fullasztó, de izgalmas kamaradráma egy iskolai incidens váratlan eszkalálódásáról. Példabeszéd, társadalmi tükörkép és figyelmeztetés egy zseniális filmes allegórián keresztül elmesélve. A film nem ítélkezik, nem oktat ki, és nem próbál gyors megoldást kínálni. Sőt, valójában egyáltalán nem kívánja megmondani, hogy a kialakult konfliktusokat hogyan... Több
A vezércsel
The Morning Show