Paradise

Paradise

2024.01.24 Török389133

Érdekes kérdéseket vet fel, és az egész történet érdekes, viszont vannak benne logikátlanságok, és érződik rajta, hogy kissé alacsony költségvetésű, a vége pedig hülyeség, de összességében mégis tetszett a témája miatt.

2023.08.14 kabel

Hogyan vesztegessünk el egy jó ötlet

Igen, a filmben van jó pár jó gondolat, és egy nagyon érdekes világot mutat be. Látszik, hogy a készítők picit belegondoltak, hogy nézne ki a valóság, ha az emberek át tudnák adni fiatalságukat. Reméltem, hogy a film vagy egy hihetetlen disztópikus valóságképet fest majd, vagy ügyesen játszik, a ki a fiatal, ki az idősebb gondolattal. Mindkettő jelen van a filmben kicsit, azonban furcsa mód, a sztori kimondottan vontatottá és lassúvá válik, pedig alig állunk meg a központi tematika morális kérdéskörével foglalkozni. Nem igazán van vita nagyon a karakterek között, vagy nem elég, hogy az öregség-fiatalság kérdéseit megvitassuk. Egy-két helyen felbukkan a dolog, de inkább háttérelemként van tartva, és főszereplőink bár sajátos karakteríven mennek keresztül, mégis nagyon furcsa irányba érnek el a történetünk végig, olyannyira, hogy a történet lezárása teljesen meseszerű és valószínűtlen, holott a sztori többi része egész földhözragadt volt. Sőt, a történetünk cselekménye bemutatta, hogy akár sokkal komorabb sztori is lehetett volna ez, ha kicsit jobban megnyomnak bizonyos elemeket. Sajnálom, hogy végül egy langyosabb filmet kaptunk.

2023.07.27 szemtelen

Német disztópia

Berlinben járunk, a nem túl távoli jövőben, ahol az életévek egyik emberről a másikra való áthelyezésének módszere teljesen megváltoztatta az öregedést. Egy igen erőteljes kezdés, érdekes a téma, sokféle eredményhez vezethet, ám a nyitás után film innentől kezdve meglehetősen kiszámítható, és nincsenek olyan őrült vagy váratlan fordulatok, amelyek megragadják vagy felkelthetik az érdeklődést. Ha már van egy ilyen érdekes koncepciója, elvárt, hogy vigyen minket tovább a kezdeti sebességgel. A film sajnos belemerül egy bizonyos pár történetébe, akik csak boldog véget akarnak maguknak. Egy empatikus nő hirtelen kapzsi lesz, majd átáll a férje oldalára. Sajnos innen nagyot zuhan a színvonal, elszáll a kreatív lufi, számomra erőtlen a folytatás. És mindezek után a film a legtöbb ember számára nem túl boldogan ér véget, savanyú ízt hagy a szájban. A film eleje és vége szerintem jól működik, a középrésze gyengébb sajnos. Nem arról van szó, hogy rossz a film; messze van ettől; egyszerűen rossz ritmusra vált a forgatókönyv, de egészében nézhető, szórakoztató és a akár a folytatás lehetőségét is magában hordozza.

2023.08.07 Fikatours_blogger

Remek történet, nem remake

A történet kreatív, a kivitelezés (nyilván a büdzsé szerénységéhez képest) megfelelő, és a befejezés is jól sikerült. (Nem annyira hollywoodi klisé.)

2023.11.30 puszta

Nem rossz film, főleg a történetvezetés miatt, bár vannak benne kiszámítható fordulatok, de olyanok is, amik mentesek az unásig nyomott megoldásoktól, sőt némelyik már-már „elegáns” vagy figyelemreméltó. Technikailag is rendben van, a színészek, rend... Több

2023.08.05 Lóri Ádámcsik

Német

Az alapötlet tetszett, a kivitelezés már kevésbé. Izgalmasnak tűnt, az előzetes és a jelenlegi Top 10 első helyezése is sejtetett valamit, de azt hiszem, ez csak pillanatnyi fellángolás lesz. Egy esti filmnek jó a történet, de nem lesz maradandó. Bár a végét úgy zárták le, hogy lehet folytatása. Összességében egy nézhető, de nem kiemelkedő film.

2023.08.02 Greta

Felszínesen kapargat csak egy nem túl izgalmas témát, gyerekes gondolatisággal, de akciófilmnek is túl kevés. A színészek nem ragadtak magukkal, a karakterek sablonosak és unalmasak.

2023.07.30 Vivien

Ha nincs pénzed, add az életed!

Ha nincs pénzed, add az életed! Azért ezt a címet adtam neki, mert erről szól a film. Ha a való életben is ez lenne, szerintem sok boldog ember lenne, mert valakinek pénze nincs, és ha életet ad, akkor pénze lesz. Valakinek meg sok pénze van, és életet szeretne, hogy fiatalabb legyen. Számomra is nagyon fontos a fiatalság, a szépség, én is mindent megteszek érte, hogy jól nézzek ki. „harc az öregedés ellen”, ezért nekem nagyon tetszett a film. Tele van fordulattal, meglepetéssel. Én nem vagyok sci-fi és akciófilm imádó, de ez a történet nagyon nagyon tetszett, mindenkinek ajánlani tudom, a Netflixen láttam.

2023.07.30 simonjanosbalint

Egy a rosszabb Black Mirror részek közül :P

...csak itt egy nem túl hosszú filmként. „Szódával elmegy!”

2023.08.05 László

Elgondolkodtató

A film a témájából adódóan betekintésre ad lehetőséget az emberi viselkedés természetére, és hogy mi a helyes vagy helytelen, csak nézőpont kérdése. A szereplőkkel együtt úgy sodródunk az eseményekbe, hogy a történet végig fent tudja tartani az érdeklődésünket, és nem válik unalmassá a 2 órás játékidő. Az akciójelenetek bemutatása teljességgel realisztikus, nincs túltolva (eltolva), mint a legtöbb amerikai filmben. Azoknak ajánlom, akik nem csak „limonádét” fogyasztanak.

2023.08.14 SzupiMester

Az alaptörténet jó, de rettentően vontatott volt.

2023.10.12 Erik400034

Német precizitás

Európai akció sci-fi. Nagyon bejött! Nem adtam neki túl sok reményt. Meg nem volt nagy elvárásom. Lehet, éppen ezért tetszett a film.

2023.08.07 Peet

Az idő többet ér minden pénznél?

Éveket (életet) a pénzért, avagy egy korrekt film a jövőbeni szegények és a nagyon gazdagok között kialakult „érdek” kapcsolatról. A zene nagyon ott volt. Tudnak a németek, ha akarnak, Babilon Berlin, Nyugaton a helyzet változatlan...

2023.09.20 Zsolt Ferenc

Jó lett volna

Jó indult, aztán gagyisba fordult, az utolsó percek már szánalmasak voltak.