500 nap nyár

500 nap nyár

(500) Days of Summer

Zooey Deschanel

Kereken ötszáz napot töltött együtt Summer (Zooey Deschanel ) és Tom (Joseph Gordon-Levitt), azonban a lány véget vetett kapcsolatuknak. Tom képtelen feldolgozni, hogy elmúlt a szerelmük, napról napra újragondolja a közösen töltött időket, hátha megtalálja a szakításuk okát, hogy mikor és miben… Több

Premier (HU): 2010.04.01. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.02.05 Erik Csok

Mi a szerelem?

Tegnap este néztem meg ezt a filmet, mert ehhez most kötődik egy saját történetem is, de most nem ez a lényeg, hanem az, igenis, ez egy szuper kis film! Nagyon elvoltam vele, kikapcsolt, élveztem, és voltak benne nagyon jó részek. Van benne dráma, romantika, humor és elgondolkodtató részek is, amik elgondolkodtatják a nézőt az életről, és a mondanivalója is elég fontos! Egyben szép és szomorú is a film, főleg a vége, és a két karakter között nagyon jól megvolt a kémia. Persze ez mit sem érne a jó színészek nélkül, mert Joseph Gordon-Levitt és Zooey Deschanel is remekül játszik, kedvelhető mind a két karakter, és jó őket nézni, mikor együtt vannak a képernyőn! És persze, szó is esik a filmben róla, mi is a szerelem? Hát igen, a kérdés, amire úgy igazán senki sem tudja a választ, a filmet viszont, szerintem mindenkinek érdemes megnézni, akár többször is!

Kedvelem Joseph Gordon-Lewitt játékát, csak ezért néztem meg ezt a filmet, hiszen nem az én műfajom. De nem csalódtam, sőt! Kifejezetten szép és megható film az emberi kapcsolatokról és a megválaszolatlan kérdésekről. A miértekről, hogyanokról és a talánokról. Egyszóval az életről.

2019.07.30 Ms. Akárki

Rendkívül lehangoló és nyomasztó romantikus történet. Nem a megszokott giccses sablonokat veszi elő inkább életszerűbb, melyből a film varázsa is jön. Joseph Gordon-Levitt miatt néztem meg eredetileg de nem bántam meg. Nyomasztó de tanulságos történet.

2017.08.02 ArpiHajdu és Réci

Egyszer fenn, egyszer lenn

A sok idétlen és semmitmondó romkom világában igazi érték egy ehhez hasonló romantikus film, amely bizony fel meri vállalni a nem túl happy endet és bemutatja a párkapcsolati hullámvölgyeket is (egyszer fenn, egyszer lenn). Sok ikonikus jelenetet lá... Teljes kritika

2018.12.28 VvV

A Gordon-Levitt - Deschanel páros nagyon izgalmas együtt. Tetszett a története, hogy nem egy szokvány befejezéssel ér véget.

Egyes rajongói teóriák szerint a film végén, a parkban játszódó jelenet (amikor Summer és Tom egy padon ülve beszélgetnek) csak Tom képzeletének szüleménye. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Summer alakját Scott Neustadter forgatókönyvíró korábbi barátnője, Jenny Beckman ihlette, akit a film legelején meg is említenek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A táncos jelenetnél a parkban szándékosan nem használtak piros színeket, a szerelem jelképeként a kék és annak árnyalatait használták, így Tom körül mindenki kék ruhában táncol. A jelenetben pedig a Hall and Oates zenekar My Dreams Come True című dala szól. A zenekart még egy rövid vendégszereplésre is felkérték a filmhez, de az utolsó pillanatban visszamondták.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Paul Cezanne Blue Vase című festményének másolata látható Summer lakásán.Szerző: mamiéstöti2