A Bourne-rejtély

The Bourne Identity

Clive Owen nagyjából 3 percig látható a filmben, és a 85. perc környékén szólal meg először, az utolsó jelenetében. A színész így emlékezett vissza a szerepére: "Felvettem egy szemüveget és produkáltam magam a kamerák előtt."Szerző: SódóGA

Robert Ludlum, a film alapjául szolgáló regény írója 2001. március 12-én hunyt el 73 éves korában.Szerző: SódóGA

Bourne szerepére Brad Pitt, Matthew McConaughey, Sylvester Stallone és Russell Crowe is esélyesek voltak.Szerző: SódóGA

Tony Gilroy forgatókönyvíró Doug Liman utasításait követve nem olvasta el A Bourne-rejtély című könyvet, ehelyett a rendező által készített kivonat alapján írta meg a film szkriptjét.Szerző: SódóGA

Eredetileg 2001. szeptemberében mutatták volna be a filmet, azonban a terrortámadások miatt a bemutató időpontja 2002. május 31-re tolódott. Végül ezt is megváltoztatták 2002. június 14-re, mivel a Universal nem szerette volna, hogy filmjük a Szilaj, a vad völgy paripája című animációs mesével egy hétvégén debütáljon, melyben az egyik szereplőnek Matt Damon kölcsönözte a hangját.Szerző: SódóGA