A Bourne-rejtély (2002)

The Bourne Identity

Vélemények: A Bourne-rejtély (2002)

Sabnock Sanatory   2019. 08. 28.

Kedvelem Matt Demont,és vannak jó filmjei is,de ez nem az.Akciófilmnek kissé lapos,a története pedig nekem merev,és mesterkélt,ezerszer lerágott csont.Semmi új,semmi extra,csak csendesen vége,és ennyi.

indingo   2019. 06. 27.

Érdemes időt szánni erre a filmre, mert nem annyira egyszerű, mint amilyennek elsőre látszik és még némi izgalmat is tartogat a néző számára. Matt Damon pedig kíváló.

Filmelemző   2018. 03. 31.

Bourne filmek nagyon sikeres pentalogiát alkotnak. A legelső, 2002-es epizód, a Bourne-rejtély a legjobb, Doug Liman rendezésében. A másodikat (Bourne csapda - 2004) és a harmadikat (Bourne ultimátum - 2007) Paul Greengrass készítette, enyhe visszaes... több»

Harper   2018. 05. 09.

A legjobb akciófilm, amit valaha láttam. Legalább tucatszor megnéztem és persze a folytatásokat is, de mindig is ez a legelső, 2002-es epizód tetszett a legjobban. Doug Liman (A holnap határa, illetve a Mr és Mrs. Smith rendezője) képes volt egyszerr... több»

HercegPeter   2018. 01. 11.

Kemény és feszült akciófilm, a jobbik fajtából. Külön öröm, hogy nem csak állandó lövöldözésből, verekedésből és autós üldözésből áll a film, hanem vannak gondolkodtató, érdekes részek is. Kevés az olyan akciófilm, aminek a története is érdekes. Ez i... több»

Yosihiro   2017. 12. 13.

Remek kém akciófilm. Matt is nagyot alakít. A könyv feldolgozás jól sikerült és mint tudjuk jött a folytatás. Összességében a film klasszikus lett. Csak ajánlani tudom.

MidoD7   2019. 04. 12.

Elkeseredve tapasztaltam, hogy bármennyire vágyakoztam erre a filmre, nem érte meg. Sajnos a hozzá fűzött reményeimet korántsem váltotta be, így ez egy bukta lett. Az érdeklődésem az első fél óra után teljesen elapadt.

Döme   2018. 01. 24.

Az első Bourne film ugyebár. Nekem valahogy ez a széria kimaradt. Elég nagy kultusza van a filmnek. Ennek reményében ültem le és néztem meg. Gondoltam kapok egy nem mindennapi filmet, ami kimagaslik az átlagból. Agyon lesz csűrve csavarva. Fordulatok... több»

fcbnandi   2015. 10. 30.

A Bourne filmek közül a legjobb szerintem. Matt Damon egyik kedvenc színész és kötelező volt látnom. A másik két részhez hasonlóan nagyon sok akció van benne és érdekes a történet. Egy cseppet sem unatkoztam.

moony5972   2015. 07. 11.

Odáig voltam ettől a filmtől. Minden karakter megkapta a maga erős stílusát. Szerintem szépen elindult és felvezette a karaktereket. Nekem üdítő volt ez a koncepció és bármikor újra nézném.

sonyxxx   2015. 06. 04.

Ez egy nagyon jó, minőségi akciófilm, amit a gyors kameramozgása, az izgalmas, feszültségkeltő hangulata és Matt Damon személye tesz igazán kiemelkedővé. Érdekes tovább az is, ahogy a történet összevissza játszódik a világban, szóval szerintem ez egy igazán nem szokványos akciófilm.

GaraiV   2016. 08. 29.

Akciódús, izgalmas, mozgalmas film, amiben bőven vannak fordulatok. Kategóriájában nagyon jó film, kiválóak a színészek és a története is ötletes, izgalmas.

Macika   2016. 08. 22.

Nem rossz film. Agyalós, pörgős és vannak benne fordulatok is. Izgalmas, látványos a szereplők jól alakítanak benne. Hiteles, meggyőző színészi szereplés, jó rendezés!

Sodanth   2015. 09. 22.

Doug Liman nagyszerű kémfilmet tett le az asztalra. Ludlum könyvét már 88-ban megfilmesítették Richard Chamberlainnel a főszerepben, mely gyakorlatilag szó szerint adaptálta a könyvet. Nekem az a film kevésbé tetszett, mint ez. Az író Gilroy és Liman... több»

miklosvaridori   2017. 05. 19.

Matt Damon talán egyik legizgalmasabb, legjobb filmje, tele feszültséggel, rejtéllyel...Fordulatos, elgondolkodtató, magával ragadó, nagyon lekötötte a figyelmemet.

tiszaizsofi   2016. 10. 13.

Nem lenne rossz maga a történet de kissé kiszámítható és nem hozott ezáltal sok fordulatot. A befejezés tetszett de a karakterektől és a színészektől többet vártam, hiszen ezek elég nagy nevek.

kernernoemi   2016. 10. 20.

Láttam már Matt Damontol jobb akció thrillert is, de nem bántam meg hogy megnéztem, mert szeretem ezt a színészt és minden filmje jó élmény, nagyszerű kikapcsolódás és bátran ajánlom!

Nnoorraa   2016. 09. 05.

Tipikus akciófilm, de ugyanakkor izgalmas a története és fordulatos is. Tetszett benne hogy lehet rajta agyalni, nem kiszámítható. Összetett, izgalmas film!

Vviktor   2016. 09. 16.

Összetett, agyalós film, amiben nagyon sok fordulat van. Magával ragadó a cselekménye és as zínészek alakítása profi, hiteles. Végig izgalmas, pörgős a film, nem unatjókoztam rajta.

georgri   2017. 03. 24.

A Bourne-trilógia filmjei közül nekem a Bourne-rejtély tetszett a legjobban. Nagyon izgalmas, kiszámíthatatlan, fordulatos film, amely túlteng az akciójelenetektől.

ElfRider   2015. 06. 23.

A menekülős/üldözős akciófilmek etalonja ez a film. A kategória minden elemét jól használják. Nem igazán tudok hibát felidézni, úgy jó ahogy van.Jöhetne a trilógia folytatása.

pqrs   2016. 02. 02.

Nagyon tetszett a filmben az, hogy nem akarják egy még nagyobb robbanással kiszúrni a néző szemét, a hangsúly a feszültségen és a realizmuson van. Matt Damon szuper, az akciók izgalmasak és frissek, így ez egy remek kikapcsolódás!

Cptn_Cold   2015. 11. 03.

Az ember azt gondolhatná, hogy látott már mindent. Már volt mindenféle film… és akkor jön ez. Sajnos a véleményem negatív eredetű mivel nem tetszett az amit itt összehánytak. Az egésznek se füle se farka.

Zsóka   2016. 04. 26.

Izgalmas, érdekfeszítő, jó film volt:)

Kritikus   2019. 03. 03.

A szinte tökéletes akciófilm

Ha létezik olyan, hogy tökéletes akciófilm, akkor az nálam a legelső Bourne-mozi. Nagyon látványosak a verekedések, profik az autós üldözések és rengeteg fantázia, rejtély és agyalni való van a sztoriban is. Matt Damon óriási.

MrBlond   2015. 10. 26.

Ilyen szépen összerakott akciófilmet talán életemben nem láttam, szabályosan kár, hogy forgattak hozzá még két részt, mivel - bár azok sem rosszak - egy sem ér fel az Identityhez.

tamas84   2015. 09. 29.

A történet és karakterek sablonossága szerintem nem eget rengető hiba, de, amikor ilyen véresen komolyan akarja ezt feltálalni, meg nyomozgatni, miközben az első negyedóra után mindent tudunk (és ezt történetbe helyezett csavar sem írja felül), kicsi... több»

Hitman   2015. 05. 31.

Matt Damon sohasem hatott meg, de itt valahogy hozzá illett Bourne személye. Az akciók eszméletlen jók voltak, pörögtek, odacsaptak és akkor milyen jó lett volna még, ha nem kellett volna a PG-13 keretei között forgatni. A szerelmi szál nem működött ... több»

Pumpu   2015. 01. 27.

Vannak benne pislogtató túlzások, de ezek a film zömét kitevő pozitívumokra nézve cseppet sem zavaróak. Egy remek bevezetővel állunk szemben. Kellően izgalmas a történet, Bourne amnéziája és képességei nem lógnak ki a filmből, és nem utolsó sorban, a... több»