Támadás a Fehér Ház ellen 3.: A védangyal bukása

Támadás a Fehér Ház ellen 3.: A védangyal bukása

Angel Has Fallen
Jerico

Mike Banning valódi hazafi, aki mégis hazájával találja szemben magát. A biztonsági ügynököt az elnök elleni merénylet tervezésével vádolják, így nyomába ered az FBI és saját ügynöksége is. A fordulatos történetben Mike-nak kell felgöngyölítenie a szálakat, mivel valaki ténylegesen az elnök… Több

Rendező: Ric Roman Waugh
Premier (HU): 2019.08.29. | Telekom TVGO (2020.04.01.) | Netflix (2020.12.01.)

2024.02.24 R9CK3R

Ez volt talán a legérdekesebb a 3 rész közül, az elején ez se tetszett, de a végére nagyon jól összeállt, szerencsére, ez sem gatyásodott le. :D

2019.08.31 Lubi

a nap véleménye

Az elnök testőre elárulva

A Támadás a Fehér Ház ellen sorozat immár trilógiává bővült, és mindenkit megnyugtatok, ez a rész is pont olyan lett, mint az előző kettő. De a mozi nyilvánvalóan egy stabil közönségbázist szólít meg, akik akkor lennének elégedetlenek, ha ez nem így ... Teljes kritika

2020.09.29 indingo

Az akciójelenetek rendben voltak, de nem estem hanyatt a történetétől. A történet kicsit hasonló a korábbiakhoz.

2024.01.31 Jerico

A trilógia legjobbjától elmarad

A Támadás a Fehér Ház ellen-filmek legjobbja a második epizód, a 2015-ös London Has Fallen, mely nekem nagyon bejött annak idején, és azóta is többször megnéztem. Utána következik a legelső, 2013-as rész (Olympus Has Fallen), és csak legvégül a harmadik fejezet (Angel Has Fallen). Mivel mindhárom filmet más rendezte, az összehasonlítás kicsit a direktorok versenye is. Ezt pedig Babak Najafi nyeri (a második rész rendezője), megelőzve Antoine Fuquát és Ric Roman Waugh-t. A harmadik fejezettel probléma a mindenható fegyveres magáncég túlexponálása (hiteltelen) és az is, hogy ennyire amatőrnek és impotensnek láttatja a kormányzati szerveket. Gerard Butler is gyengébben teljesít (ennél a résznél töltötte be a kerek 50-et). Mindent egybevéve A védangyal bukása közepeske, az IMDb-n ugyan 64% -on áll, nálam 55%-ot ér csupán, a forgatókönyv, a rendezés és Butler gyenge játéka miatt. Akiknek ajánlanám, azok a Gerard Butler fanok és az elvakult akciófilm-függők. Az akciófilmes műfaj felé magasabb elvárásokat állítók számára a második részt javaslom inkább.

2019.09.19 Norbert93

Vajon elbír-e még a franchise több filmet?

Ez a film is felvette a Halálos iramban franchise stílusát, arra vonatkozóan, hogy látványra, elpusztíthatatlan übermacsóra és akciódúsabb, túltolt folytatásokra megy. Annyi a különbség, hogy az előbbinek éppen ez az idealizálás adja meg a sikerét és karizmáját, ellenben  A Támadás a Fehér ház ellen világával. Ugyanis itt egyáltalán nem fekszik ez a fajta stílusirányzat, egy épkézláb első rész után mindjárt jött a franchise lehetősége és az anyagi haszon reményében bele is bocsátkoztak. A kritikai és nézői visszhang lényegtelen,  a bevétel a fontos. Amennyiben ez a film is eléri a kívánt bevételt, biztosan érkezik egy 4.rész is vagy egy spin-off. (Bár van esély mindkettőre) Szóval kapunk egy látványos, de bőrlehúzós akciófilmet ( na azért nem egy Szupercella 2-3 féle folytatást) , amit a moziból kisétálva el is felejtünk.

A film összbevétele 126 373 219 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 116 625 457 forintot termelt. A hazai mozik összesen 77 495 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Gerard Butler motorbalesete miatt a Támadás a Fehér ház ellen 3 forgatása az eredetileg tervezett időponthoz képest három hónap csúszással kezdődött meg. Szerző: hp

Gerard Butler egy interjúban elmondta, hogy a film sokkal sötétebb és karakter központúbb lesz, mint az első két rész, ilyen értelemben pedig a 2017-es Logan - Farkashoz hasonlította, valamint kifejezte abbéli reményét, hogy a harmadik résszel lezárul a franchise. Szerző: hp

Mike Banning (Gerard Butler) feleségét az első két résszel ellentétben a Támadás a Fehér ház ellen 3-ban nem Radha Mitchell, hanem Piper Perabo alakítja. Szerző: hp

A Támadás a Fehér ház ellen trilógia az egyetlen a filmtörténetben, melynek mind a három részét más cég forgalmazta (FilmDistrict, Gramercy, Lionsgate). Szerző: hp

(2019. 09. 03.)
Ennek a produkciónak nem hogy a nagyvásznon nincs helye, de alapvető létjogosultsága sincs 2019-ben, és csak remélni lehet, hogy Mike Banning elnökei többet tényleg nem kerülnek már veszélybe. Több

(2019. 09. 09.)
Támadás a Fehér Ház ellen 3. – A védangyal bukása
A Támadás a Fehér Ház ellen 3. – A védangyal bukása beváltja azt, amit ígér: olcsó, egyszeri szórakozást az arra fogékonyak számára. Aki bírja a közepesen gagyi akciófilmeket és nincsenek nagy elvárásai a műfajjal szemben, az nyugodtan tegyen vele egy próbát. A többiek inkább nézzék meg még egy az első részt, vagy valami jobbat.... Több

Értékelés: 5.5/10
(2019. 09. 02.)
A finálé irodaházas lövöldözése azért enyhít a csalódottságon. Bár vannak jó pillanatai A védangyal bukásának, azért kétségtelenül a trilógia leggyengébbje. Több

(2019. 09. 10.)
Szépen illeszkedik a „Fallen” sorozatba és hozza azt, amit az ember egy akciófilmtől elvár, de nem többet. Több

Értékelés: 5.5/10
(2019. 09. 03.)
Összességében nem felháborító, de annál felejthetőbb folytatás lett a Támadás a Fehér Ház ellen 3, aminek nincsenek emlékezetes momentumai és pont ezért nehéz is részletesen írni róla, mert még ha rossz lenne, akkor több potenciált is ki tudtam volna hozni a cikkből. Több